Πλατανιάς

Βαριά ήττα του Πλατανιά στο Περιστέρι

Ο Ατρόμητος έχοντας την ουσία σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, κατάφερε να επικρατήσει με 4-1 επί του υποβιβασμένου Πλατανιά και να διατηρηθεί στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Σουπερ Λίγκ με 40 βαθμούς.

Τα πρώτα είκοσι λεπτά της αναμέτρησης βρήκαν τις δύο ομάδες στην απόλυτη ισορροπία, χωρίς σκορ με τον Ατρόμητο ωστόσο να είναι εκείνος που κυνηγούσε το γκολ.

Στο 30’ ο «γόρδιος δεσμός» για τους γηπεδούχους λύθηκε με τον Ούμπιδες να εκτελεί το πέναλτι που είχε κερδίσει ο Ουάρντα  διαμορφώνοντας έτσι το 1-0.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Ντιγκινί διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με κεφαλιά έπειτα από ωραία σέντρα του Ουάρντα, με το 2-0 να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο 67’ το έργο του Πλατανιά έγινε ακόμα πιο δύσκολο αφού ο Ουές δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Μπλάνα και αποβλήθηκε. Στην εκτέλεση του φάουλ, ο Ούμπιδες βρήκε τον Ντιγκινί και εκείνος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για τον Ατρόμητο.

Ο Γάλλος επιθετικός λίγο αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 76’ κατάφερε να σημειώσει ένα ακόμα τέρμα και να πετύχει χατ τρικ όταν μετά από σέντρα του Γιαννούλη και με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το 4-0.

Ο Πλατανιάς ο οποίος δεν μπορούσε να ακολουθήσει το ξέφρενο ρυθμό των γηπεδούχων πέτυχε το γκολ της τιμής στο 84’ με προβολή του Ουτόντζι.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος: (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον (79' Νάτσος), Σάκιτς, Ουάρντα (82' Κυριακίδης), Ουμπίδες, Μπρούνο, Ντιγκινί (79' Κωτσόπουλος)

Πλατανιάς: (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κασωτάκης, Ουές, Πατράλης (55' Μάλσα), Ντικαμονά, Βάντερσον, Ουντότζι, Αγγελόπουλος, Ενσικουλού, Σινγκ (75' Αμπντέλ), Στανισάβλιεβιτς, Κασάλιτσα (80' Ζίκο)