Εντός έδρας ισοπαλία για την Κ17 του ΟΦΗ, 2-2 με Ιωνικό

Πολύ κοντά στη νίκη έφτασε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Ιωνικό, όμως δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 87ο λεπτό, ενώ έπαιζε και με παίκτη λιγότερο.

Η αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής στον 5ο όμιλο ξεκίνησε πολύ καλά για τους «ασπρόμαυρους», που πήραν το προβάδισμα στο 10’ με τον Καστελιανάκη.

Στο 35’ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια ο Πατραμάνης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 για τον ΟΦΗ.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 45’, σε μια φάση που αποβλήθηκε ο Κωνσταντακόπουλος με απευθείας κόκκινη, ενώ ο Λεγκίσι ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 2-1.

Η ομάδα του Ηρακλείου αν και έπαιζε με 10 παίκτες στην επανάληψη είχε τις ευκαιρίες για τρίτο γκολ, όμως στο 87’ ο Ελέζι με κεφαλιά πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Ιωνικό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

ΟΦΗ Κ17 (Κώστας Δερμιτζάκης): Μαθιουδάκης, Βιδιαδάκης, Πατηράκης, Καλαϊτζάκης, Κωνσταντακόπουλος, Πορτοκαλίδης, Τακάκης (85’ Παντερής), Τσερεβελάκης (75’ Ντάγια), Πατραμάνης (45’ Χαραλαμπάκης), Καστελλιανάκης (75’ Χαραλάμπης), Κοζανίδης (55’ Μπεϊνάς).