Κ15 ΟΦΗ: Εξπέρ στις εκτελέσεις φάουλ ο Ζαχαρίας Πετούσης

ΟΦΗ

Σκόραρε κόντρα στον Παναθηναϊκό, το έκανε ξανά και με τον Ατρόμητο

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από την Αθήνα η Κ15 ΟΦΗ, εκεί όπου το πρωί της Κυριακής αντιμετώπισε τον Ατρόμητο, με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο 1-1.

Πρωταγωνιστής για την Κ15 ΟΦΗ ήταν ο Ζαχαρίας Πετούσης, σημειώνοντας το γκολ της ισοφάρισης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ οι γηπεδούχοι μόλις λίγα λεπτά νωρίτερα είχαν προηγηθεί στο σκορ.

Το εντυπωσιακό βέβαια για τον 14χρονο σκόρερ ήταν ότι κατάφερε για δεύτερο παιχνίδι μέσα σε λίγο διάστημα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, καθώς το είχε ξανακάνει στο πρόσφατο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό στο ΒΑΚ, μειώνοντας τότε το σκορ σε 1-2. Ο Ζαχαρίας Πετούσης εξελίσσεται σε... εξπέρ στις στατικές φάσεις, κάτι που παίζει τεράστια σημασία στο σύγχρονο ποδόσφαιρο...