Γκόου Αχέντ Ιγκλς-ΟΦΗ Live

Τελευταίο φιλικό για την ομάδα του Ηρακλείου στην Ολλανδία

Ολοκληρώνεται ο «κύκλος» των φιλικών αγώνων του ΟΦΗ στην Ολλανδία, αντιμετωπίζοντας την Γκόου Αχέντ Ιγκλς.

Η τεχνική ηγεσία θα έχει την ευκαιρία να βγάλει ξανά κάποια χρήσιμα συμπεράσματα, αξιολογώντας και την αγωνιστική κατάσταση των παικτών αυτή τη χρονική στιγμή.

Στόχος των «ασπρόμαυρων» είναι να παρουσιάσουν καλό αγωνιστικό πρόσωπο, όπως συνέβη και κόντρα στη Φίτεσε.

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ (Ρενέ Χάκε): Ντε Λαντζ, Ντέιλ, Φοντάν, Κούιπερς, Ίτζες, Λίντχορστ, Λίντμπεργκ, Ρόμενς, Γουϊλομσον, Ένβαρντσεν, Στόκερς.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Διαμαντής (46' Πασαλίδης), Γιαννούλης, Ουές (67' Πόμπι), Στάικος (46' Μεγιάδο), Ντιουσέ (46' Νέιρα), Τοράλ, Μπουζούκης (67' Αποστολάκης), Τσιλιανίδης, Φαν Ντάινεν (46' Καμάου).

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα από το neakriti.gr

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι.

2' Ωραίο σουτ του Ντιουσέ, θα αποκρούσει ο Ντε Λαντζ.

8' Σουτ του Ρόμενς για τους γηπεδούχους, λέει "όχι" με εντυπωσιακή επέμβαση ο Επασί.

12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ 1-0: Λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ, το εκμεταλλεύεται ο Στόκερς και κάνει το 1-0.

15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ 2-0: Κεφαλιά του Λίντμπεργκ μετά από στατική φάση και η μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ 3-0: Εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, κεφαλιά από τον αφύλακτο Φοντάν στη μικρή περιοχή και 3-0.

42' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Στόκερς να αστοχεί μέσα από την περιοχή.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με άσχημη εικόνα για τον ΟΦΗ, που ουσιαστικά δεν έχει μπει πνευματικά και αγωνιστικά στις απαιτήσεις του αγώνα.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο, με τέσσερις αλλαγές για τους Κρητικούς. Πασαλίδης αντί του Διαμαντή, Μεγιάδο στη θέση του Στάικου, ο Νέιρα αντικαθιστά τον Ντιουσέ και ο Καμάου τον Φαν Ντάινεν.

50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ 4-0: Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Κούιπερς στο δεύτερο δοκάρι (εντελώς αφύλακτος) και 4-0.

62' Δυνατό σουτ του Νέιρα εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία.

64' Δεύτερη τελική από τον Αργεντίνο, που έκανε νέο αξιόλογο σουτ, όμως πάλι δε βρήκε στόχο.

66' Κόρνερ του Νέιρα από αριστερά, δυνατή κεφαλιά του Πασαλίδη από τη μικρή περιοχή, όμως η μπάλα θα περάσει δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

67' Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Πόμπι στη θέση του Ουές και ο Αποστολάκης αντί του Μπουζούκη.

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 4-1: Γύρισμα του Τοράλ από αριστερά, πλασέ του Νέιρα από τη μικρή περιοχή και 4-1.

Τέλος του αγώνα, ήττα 4-1 για τον ΟΦΗ, που αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στην άμυνα.