Ατρόμητος-ΟΦΗ Live

Η αναμέτρηση στο Περιστέρι για την 4η αγωνιστική των play out

Συνεχίζεται η δράση στη Super League με τον ΟΦΗ να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική των play out.

Η ομάδα του Ηρακλείου θέλει επιστροφή στις καλές εμφανίσεις, ώστε να διεκδικήσει τη νίκη στο γήπεδο του Περιστερίου.

Χωρίς εκπλήξεις οι επιλογές του Νίκου Νιόπλια για το αρχικό σχήμα.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα από το neakriti.gr

1' Ξεκίνησε το ματς στο Περιστέρι.

10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ 1-0: Σέντρα του Καστεγιάνο από αριστερά, ο Κουλούρης δε θα σκοράρει στην προσπάθεια για σουτ στην κίνηση, όμως ο Επασί δε θα μπορέσει να ελέγξει (και να μπλοκάρει) τη μπάλα και ο Κλωναρίδης που επωφελείται κάνει το 1-0.

Υπό βροχή το παιχνίδι και σε ένα αγωνιστικό χώρο που δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση.

19' Μακρινό σουτ του Λουίζ Φελίπε έξω από την περιοχή, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γιαννιώτης.

23' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Βούρος έβαλε σωτήρια την κόντρα στο σουτ του Καρτάλη από τη μικρή περιοχή και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

24' Διαγώνιο σουτ του Κλωναρίδη μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα θα περάσει εκτός εστίας.

27' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Λάμπρου μέσα από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει άουτ.

34' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τοράλ κάνει την κάθετη πάσα προς τον Τσιλιανίδη στη μικρή περιοχή, ο Κιβρακίδης με τάκλιν προλαβαίνει τον μεσοεπιθετικό των Κρητικών που ήταν έτοιμος να σκοράρει.

38' Αναγκαστική αλλαγή για το Νίκο Νιόπλια. Ο Μπουζούκης στη θέση του Τοράλ, που δε μπορεί να συνεχίσει λόγω ενοχλήσεων.

41' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα δημιουργεί τη φάση, είναι ο αποδέκτης και της τελικής πάσας από τον Μαρινάκη (γύρισμα από δεξιά), όμως ο Αργεντίνος σουτάρει άουτ από τη μικρή περιοχή.

43' Σουτ του Νέιρα εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Γιαννιώτη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ είναι πίσω στο σκορ 1-0 από τον Ατρόμητο. Η ομάδα του Ηρακλείου ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο μετά το 15', όμως η καλή κυκλοφορία της μπάλας δεν μετουσιώθηκε σε κάποια καλή εκτέλεση εντός περιοχής, στις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν από τους Κρητικούς.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46' Με ευκαιρία αρχίζει η επανάληψη για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα σουτάρει μέσα από την περιοχή και η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιαννιώτη.

48' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 1-1: Ωραία συνεργασία του Λάμπρου με τον Μπαλογιάννη, ο τελευταίος γυρίζει τη μπάλα προς τη μικρή περιοχή και ο Λουίζ Φελίπε με το 7ο γκολ του στη σεζόν πετυχαίνει το 1-1.

53' Δυνατό, αλλά άστοχο σουτ του Χαρίση για τους γηπεδούχους.

63' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κλωναρίδης πλασάρει από πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Επασί.

67' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Τσιλιανίδη.

68' Δύο αλλαγές από την πλευρά των γηπεδούχων. Ο Άλιμπεκ στη θέση του Καρτάλη και Ροτάριου αντί του Κλωναρίδη.

77' Τρίτη αλλαγή από το Νίκο Νιόπλια, με τον Γιαννούλη στη θέση του Λάμπρου.

79' Εκτέλεση φάουλ με τον Φελίπε, συγκρατεί τη μπάλα με διπλή προσπάθεια ο Γιαννιώτης.

83' Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Σπιριντόνοβιτς στη θέση του Μουνίθ.

85' Κίτρινη κάρτα ο Στρούγγης για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Νέιρα.

86' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Λουίζ Φελίπε, αποκρούει στη δεξιά του γωνία ο Γιαννιώτης.

Έχουμε μπει στα τρία λεπτά των καθυστερήσεων.

Τέλος του αγώνα. Ισοπαλία 1-1 για τον ΟΦΗ στην έδρα του Ατρομήτου, όπου βάσει ευκαιρίων θα άξιζε και τη νίκη. Η ομάδα του Ηρακλείου ήταν ανώτερη, αλλά δε νίκησε.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Στρούγγης, Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο, Έρλινγκμαρκ, Χαρίσης, Καρτάλης (68' Άλιμπεκ), Κλωναρίδης (68' Ροτάριου), Μουνίθ (83' Σπιρτιντόνοβιτς), Κουλούρης.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Νέιρα, Τοράλ (38' λ.τ. Μπουζούκης), Τσιλιανίδης (67' Στάικος), Λάμπρου (77' Γιαννούλης), Λουίζ Φελίπε.