ΟΦΗ

Ήττα για τις Κ15 και Κ17 του ΟΦΗ

Δεν τα κατάφεραν οι ομάδες του Ηρακλείου με Άρη και Ατρόμητο αντίστοιχα...

Η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε εκτός έδρας από την αντίστοιχη του Ατρόμητου με σκορ 4-1, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο Ηφαίστου Περιστερίου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21′ με τον Μπέκο, ενώ στο 36′ κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Πιζανιάς, με τον Καλαφάτη να αποκρούει.

Στο 43′ ο Μπέκος έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 55ο λεπτό ο ΟΦΗ μείωσε σε 2-1 με αυτογκόλ του Πούλου – Γρίβα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αμπαρτζίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Καλαφάτη για το 3-1, ενώ στο 85′ ο Γκόλιας διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Καρανδινός, Σαντοριναίος (75′ Μπλίντο), Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς (60′ Μακράκης), Ζαχαριουδάκης (75′ Κλάδος), Τζεβαμπινάς (60′ Αδαμάκης), Φανουράκης, Φαϊτάκης, Μάρα (60′ Τακάκης).

Δεν τα κατάφερε η Κ15
Η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 4-2 από την αντίστοιχη του Άρη, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο το μεσημέρι του Σαββάτου (16/10), για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K15.
Ο Άρης άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Καραμανλή, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σιταράς πλάσαρε εύστοχα για το 0-2.
Στο 17ο λεπτό ο Σίμα – Μαυρίδης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-3 για τους φιλοξενούμενους.
Ο ΟΦΗ μείωσε στο 52′, με τον Πατραμάνη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Καλτσά με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Λαγουδάκη. Στο 65′ η ομάδα μας έχασε τριπλή ευκαιρία με τους Χνάρη, Καστελλιανάκη και Τσελεγγίδη να μην καταφέρνουν να νικήσουν τον γκολκίπερ του Άρη, μέσα στην περιοχή.
Στο 70′ ο Μπεϊνάς κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ντάγια, για το 2-3.
Πέντε λεπτά αργότερα οι “κιτρινόμαυροι” είχαν δοκάρι μετά από εκτέλεση πέναλτι του Καραμανλή.
Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καραμανλής.
Κ15 ΟΦΗ: Μανιός, Ντρέκα (45′ Λαγουδάκης), Μπεϊνάς, Νινηράκης, Κωνσταντακόπουλος, Χαραλάμπης (55′ Ακουμιανάκης), Πατραμάνης (60′ Δεσποτόπουλος), Ντάγια, Καστελλιανάκης (70′ Μιχαλάκης), Χνάρης (70′ Καινουργιάκης), Τσελεγγίδης