Nίκη για την Κ17 του ΟΦΗ επί του Αστέρα

ΟΦΗ

Κέρδισε εκτός έδρας με 3-2...

Τη νίκη με σκορ 3-2 πήρε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στις αθλητικές εγκαταστάσεις του γηπέδου “Θ. Κολοκοτρώνης”, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Λάσκαρη και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το 61’, όταν ο Χοτζα ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ.

Στο 69’ ο Φαϊτάκης έκανε το 2-1 για την ομάδα του ΟΦΗ, έπειτα από ασίστ του Μάρα, με τον Καλλαντζή να ισοφαρίζει σε 2-2 για τους γηπεδούχους στο 75’.

Στο 89ο λεπτό ο Βιδιαδάκης κέρδισε πέναλτι, με τον Καρανδινό να το εκτελεί και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Θάνου, για το τελικό 3-2.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σαλούστρος (20’ Βιδιαδάκης), Σαντοριναίος (70’ Ρολάκης), Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς, Καρανδινός, Τζεβαμπινας (60’ Μακράκης), Φανουράκης (60’ Μπλίντο), Φαϊτάκης, Μάρα (70’ Κλάδος).