ΟΦΗ

«Βαριά» ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και επικράτησαν 7-1

Η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του αγώνα με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού και γνώρισε «βαριά» ήττα με 7-1.

Στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Ατσαλένιου, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και πήραν σαφές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 5ο λέπτο, ο Παπακανέλλος πέτυχε το 0-1 με πέναλτι, ενώ ο ίδιος στο 16’ με απευθείας φάουλ σημείωσε το δεύτερο γκολ. Μάλιστα, πριν συμπληρωθεί το 20λεπτο και πάλι ο Παπακανέλλος με προσωπικό χατ-τρικ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.

Στο 23’ ο Γατόπουλος έκανε το 0-4, ενώ η ομάδα του Ηρακλείου μείωσε σε 1-4 με τον Μάρα στο 32’.

Στην επανάληψη, ο Γατόπουλος στο 58’ πέτυχε το 5ο γκολ, ενώ ο Κωστούλας λίγο αργότερα σκόραρε για το 1-6.

Στο 87’ ο Στάντζος με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 1-7.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σαλούστρος (20’ λ.τ. Βιδιαδάκης), Σαντοριναίος, Κώττης, Χότζα (71’ Ρολάκης), Ζαχαριουδάκης, Μάρα (45’ Μακράκης), Κουτσουπιάς, Φανουράκης (60’ Κακουλάκης), Φαϊτάκης, Κλάδος (60’ Τακάκης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Έξαρχος, Αρσενίδης (62’ Κουτσόπουλος), Σαββάκης, Πρεκατές, Φίλος, Σταράκης (46’ Κωστούλας), Φανάρας (46’ Κακακιός), Αλαφάκης (46’ Μουζακίτης), Γατόπουλος, Παπακανέλλος (62’ Στάντζος), Δρόσος.