Πέναλτι και αποβολή Σελίμοβιτς με Λουξεμβούργο στην Κύπρο

Γίνεται ο δεύτερος παίκτης του ΟΦΗ που αποβάλλεται στις διεθνείς του υποχρεώσεις

Δυσάρεστη εξέλιξη είχε για τον Βαχίντ Σελίμοβιτς η επιστροφή του στην Κύπρο, εκεί όπου αγωνίστηκε στην βασική 11άδα του Λουξεμβούργου στο παιχνίδι για το Nations League.

O αμυντικός του ΟΦΗ υπέπεσε σε πέναλτι και αποβλήθηκε στο 34ο λεπτό του αγώνα, με αποτέλεσμα να τελειώσουν για εκείνον πρόωρα οι υποχρεώσεις του με την Εθνική Λουξεμβούργο αυτό το διάστημα, καθώς δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στο παιχνίδι της Τρίτης με το Αζερμπαϊτζάν.

Ο Σελίμοβιτς είχε πρόσφατα αποβληθεί και στην Super League 1 στο παιχνίδι του ΟΦΗ στην Τρίπολη.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι το Λουξεμβούργο προηγήθηκε 0-1 με αυτογκόλ του Κούσουλου αλλά τελικά η Κύπρος έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1, με τον Κάστανο να αξιοποιεί το πέναλτι που υπέπεσε ο Σελίμοβιτς και ο ίδιος παίκτης έβαλε και δεύτερο γκολ για τους Κύπριους στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Σελίμοβιτς είναι ο δευτερος παίκτης του ΟΦΗ που αποβάλλεται στις διεθνείς του υποχρεώσεις αυτές τις μέρες, καθώς χθες είχε αντικρίσει κόκκινη κάρτα και ο Οδυσσέας Λυμπεράκης στο παιχνίδι της Εθνικής Ελπίδων με την Τσεχία.