ΟΦΗ

Λάθη που… κόστισαν: Ο ΟΦΗ άντεξε ένα ημίχρονο, ήττα 0-2 από τον Ολυμπιακό

Δύο διαφορετικά πρόσωπα παρουσίασε η ομάδα του Ηρακλείου

Διπρόσωπος παρουσιάστηκε ο ΟΦΗ στο σημερινό ματς με τον Ολυμπιακό για την 8η αγωνιστική και γνώρισε την ήττα με 0-2.

Η ομάδα του Ηρακλείου ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη έγιναν σοβαρά λάθη στην άμυνα, που κόστισαν ακριβά.

«Μοιραίος» ο Σελίμοβιτς στις δύο αμυντικές φάσεις, που οι Πειραιώτες πέτυχαν τα γκολ της νίκης.

Οι απουσίες των Κρητικών, φάνηκε και πάλι στο δεύτερο 45λεπτο, όταν οι… μπαταρίες φάνηκε να αδειάζουν (τις τελευταίες αγωνιστικές παίζουν συνέχεια οι ίδιοι παίκτες) και δε μπόρεσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό του αντιπάλου.

Ο ΟΦΗ είχε δοκάρι στο 13’ με τον Γιάννου και τις δικές του καλές στιγμές.

Στο 53’ ο Σελίμοβιτς έχασε τη φάση και ο Χασάν με κεφαλιά πέτυχε το 0-1, ενώ στο 80’ από λάθος του Σέρβου αμυντικού, ο Φορτούνης «σέρβιρε» για τον Μασούρα που σημείωσε το 0-2.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Ουές, Διαμαντής, Σελίμοβιτς, Λυμπεράκης, Κοροβέσης, Μεγιάδο (87' Νέιρα), Σακόρ, Μπαλογιάννης (60' Ντε Γκουζμάν), Στάρτζεον, Γιάννου (60' Γκαργκαλατζίδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπρούμα (68' Πέπε), Βαλμπουενά (76' Φορτούνης), Μασούρας (83' Ραντζέλοβιτς), Χασάν (83' Ελ Αραμπί).