Ήττα στις καθυστερήσεις για την Κ19 του ΟΦΗ από την ΑΕΚ

ΟΦΗ

Στο 93΄με πέναλτι άνοιξαν το σκορ οι «κιτρινόμαυροι»…

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Αρτέμιδος, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο 16’. Ο Μπέρκης έδωσε κάθετη πάσα στον Μπέκου, με τον ποδοσφαιριστή του ΟΦΗ να βγαίνει τετ α τετ και τον Αγγελόπουλο να μπλοκάρει.

Στο 59’ ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμη σημαντική ευκαιρία να σκοράρει, με τον Σκέντζο να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και να στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοσίδη, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Κ19 ΟΦΗ: Σηφάκης, Σμπώκος (80’ Μπέκου), Γαιτάνης, Παπαδάκης (70’ Σημαιάκης), Αυγουστάκης, Βασιλάκης, Σαβουϊδάκης (60’ Χνάρης), Λέλεκας, Σκέντζος (60’ Μπερικάκης), Μπέρκης, Μπέκου (80’ Κορνηλάκης).