ΟΦΗ

Πέρασε από την Τρίπολη με 0-1 η Κ19 ΟΦΗ (video)

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με πέναλτι ο Νοικοκυράκης

Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η Κ19 του ΟΦΗ επικρατώντας σήμερα με 0-1 του Αστέρα Τρίπολης σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο βοηθητικό γήπεδο της ΠΑΕ Αστέρας, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με πέναλτι ο Νοικοκυράκης στο 24ο λεπτό το οποίο κέρδισε ο Σαβουιδάκης, με την Κ19 ΟΦΗ να έχει και άλλες ευκαιρίες για γκολ.

Στο 32’ οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή, έφτασαν πολύ κοντά στο 2-0+ με τον Νοικοκυράκη να βγαίνει τετ α τετ με τον Σγουρή, ο οποίος απέκρουσε.

Στο β’ ημίχρονο Σαβουιδάκης και Αυγουστάκης είχαν διπλή ευκαιρία για γκολ ενώ στο 92’ ο Σκέντζος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, έπειτα από σέντρα του Χνάρη.

K19 ΑΣΤΕΡΑΣ: Σγουρής, Γουσέτης, Παπαδόπουλος, Γ. Θεοδωρίδης, Ντάικο, Προύντζος (61' Ζουγλής), Μιχόπουλος, Ανανιάδης (73' Eboh), Δ. Θεοδωρίδης, Τζίμας, Αντωνάκης (40' Κωστέας)

Κ19 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σμπώκος, Γαϊτάνης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Βασιλάκης (78’ Σημαιάκης), Λέλεκας, Σαβουιδάκης, Νοικοκυράκης (65’ Σκέντζος), Μπέρκης (65' Χνάρης), Μπέκου (84’ Γωνιωτάκης).