ΟΦΗ

Ισοπαλία στο ΒΑΚ: Ένας βαθμός για την Κ17 του ΟΦΗ, 2-2 με την ΑΕΚ

Αναμέτρηση με ενδιαφέρον ως το 90’

Χορταστικό παιχνίδι που κράτησε την αγωνία ως το τέλος έγινε στο ΒΑΚ, όπου η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη της ΑΕΚ.

Το αποτέλεσμα της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική κρίθηκε στην εκπνοή, όπου οι Κρητικοί πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης.

Η «Ένωση» πήρε το προβάδισμα στο 22’ με τον Κυρσανίδη, όμως ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 45’ με τον Σαλούστρο, έπειτα από ασίστ του Χατζηπαράσχου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 74ο λεπτό, ο Κυρσανίδης ξανά σημείωσε το 1-2, όμως η προσπάθεια των «ασπρόμαυρων» για την ισοφάριση, απέδωσε καρπούς στο 90’ με το αυτογκόλ του Αντωνόπουλου μετά την εκτέλεση φάουλ του Χαλκιαδάκη.

ΟΦΗ Κ17: Θαλασσινός, Αμανάκης, Σαντοριναίος (45' Γεωργαλής), Κώττης, Σαλούστρος (45’ Χότζα), Αποστολάκης, Κλάδος (55’ Χαλκιαδάκης), Ζαχαριουδάκης (75’ Μάρα), Σωμαράκης, Χατζηπαρασχος (45’ Φαϊτάκης), Σημαντηράκης.