Έχανε 2-0 από ΑΕΚ, πήρε 2-2 με Κουράκη η Κ19 του ΟΦΗ

ΟΦΗ

Συναρπαστική εξέλιξη είχε η σημερινή αναμέτρηση στο γήπεδο Γαλατσίου

Όρθια στάθηκε στο σημερινό παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής της Super League U19 η ομάδα Νέων του ΟΦΗ, καθώς παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0, τελικά έφερε ισοπαλία 2-2, με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Άκη Κουράκη!

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, με τον Τόλιο να παίρνει την ασίστ από τον Μαχαίρα και στο 45ο λεπτό σέρβιρε ο ίδιος γκολ στον Κοσίδη.

Ο ΟΦΗ, όμως ήταν καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στην ισοφάριση με δύο τέρματα του Κουράκη στο 58′ και στο 75′.

ΑΕΚ: Καλούδης, Κάτσικας, Κώτσιος, Καραβίδας, Μαντζουρανάκης, Ποζατζίδης, Ρουκουνάκης (68′ Δημητρίου) Τόλιος, Κορομηλάς (84′ Βαφειάδης) Μαχαίρας, Κοσίδης

ΟΦΗ: Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαϊτάνης (46′ Παπαδάκης) Μακρυδάκης, Αυγουστάκης, Ψαρράς, Καλαϊτζάκης (78′ Μπέκου) Μαρινάκης, Κουράκης, Νοικοκυράκης, Παπιομήτογλου (78′ Σταυρακάκης)