K15 ΟΦΗ: Λύγισε στο τέλος από τον Παναθηναϊκό

ΟΦΗ

Μαχητικοί οι πιτσιρικάδες του ΟΦΗ αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα με 0-2 στην Ελιά

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε σήμερα η Κ15 του ΟΦΗ απέναντι στον Παναθηναϊκό αλλά δεν κατάφερε να έχει βαθμολογικό όφελος από το παιχνίδι που έγινε στην Ελιά, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 0-2.

Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ, με τον Παναθηναϊκό να ανοίγει το σκορ στο 60’ και από εκεί και πέρα να φτάνει στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Στο α’ ημίχρονο ο ΟΦΗ είχε τις δύο καλύτερες στιγμές του με Καρανδινό (έμμεσο φάουλ και απόκρουση τερματοφύλακα) και Κλάδο ενώ ο Παναθηναϊκός είχε δύο δοκάρια σε αυτό το διάστημα.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ είχε αποφασιστικότητα και μια μεγάλη ευκαιρία με τον Κακουλάκη στο 57’.

Κι αφού δεν ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 60ο λεπτό με τον Νότα, ενώ στο 80’ ο Ορμενάϊ νίκησε τον Χαλκιαδάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Καρανδινός, Σαντοριναίος, Γωνιανάκης, Χότζα (40’ Κώτης), Φαϊτάκης, Μάρα (44’ Φανουράκης), Ζαχαριουδάκης, Κακουλάκης, Κλάδος (65’ Τζεβαμπινάς), Σημαντηράκης (65’ Μαυράκης).