ΑΕΚ-ΟΦΗ: Ισοπαλία 1-1 στους Κ15, ήττα ΟΦΗ 4-3 στους Κ17

ΟΦΗ

Διπλή μονομαχία στο Γαλάτσι για τον ΟΦΗ κόντρα στις ομάδες υποδομής της Ένωσης

Δύο παιχνίδια για τα πρωταθλήματα υποδομής της Super League έγιναν σήμερα στο Γαλάτσι μεταξύ ΑΕΚ και ΟΦΗ. Σε επίπεδο Κ15 το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1 ενώ για τις ομάδες Κ17 ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 4-3 σε ένα ματς με πολλές συγκινήσεις!

Στο παιχνίδι Κ15, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 39’  με τον Κοντάκη όμως  το κρητικό συγκρότημα κατάφερε ισοφαρίσει, στο 80ο λεπτό, με τον Καρανδινό.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Καρανδινός, Σαντοριναίος, Κώτης, Χότζα (60’ Σαλούστρος), Φαϊτάκης, Φανουράκης (40’ Γωνιανάκης), Ζαχαριουδάκης, Κακουλάκης, Μακράκης (40’ Σημαντηράκης), Κλάδος (63’ Τζεβαμπίνας)

Στο παιχνίδι Κ17, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Γεωργέα. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη έχασαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν, με τον Αποστολάκη να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ, ενώ στο 11’ ο Αγγελόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Θεοδωσουλάκη.

Με τον Πιτιλάκο να νικά δυο φορές τον Μακατουνάκη, στο 12’ και στο 22’ οι «κιτρινόμαυροι» έκαναν το 3-0. Στο 32’ ο Φωτιάδης μείωσε σε 3-1 για τον ΟΦΗ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-2.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Χριστόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μακατουνάκη για το 4-2. Στο 45’ ο Φωτιάδης βγήκε τετ α τετ με τον Αγγελόπουλο, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 68’ ο Φωτιάδης μείωσε σε 4-3 για την κρητική ομάδα, έπειτα από πάσα του Αμανάκη, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Κ17 (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σμπώκος,Γωνιωτάκης (60′ Βιτώρος), Γεωργαλής (75′ Κορνηλάκης),Αμανάκης (75′ Σπυριδάκης), Καφούσης, Αποστολάκης, Λέλεκας (75′ Χατζηπαράσχος), Φωτιάδης, Θεοδωσουλάκης (60′ Χαλκιαδάκης), Σωμαράκης.