ΟΦΗ

Κ19 ΟΦΗ: Με σούπερ Κουράκη ισοπαλία 3-3 με Άρη

Παιχνίδι με έντονες συγκινήσεις και μέσα σε δύσκολες καιρικές συνθήκες στην Ελιά

Ισόπαλο 3-3 ολοκληρώθηκε το ματς στην Ελιά για την Κ19 του ΟΦΗ με τον Άρη, ένα παιχνίδι με έντονες συγκινήσεις και μέσα σε δύσκολες καιρικές συνθήκες με βροχή και αέρα.

Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του ποδοσφαιριστή της Κ19 του Άρη Κοντοπούλη, που έσπασε την κνήμη του και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

Στο αγωνιστικό μέρος, ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έβαλε δύο γρήγορα γκολ με τον Βλαβιάκη. Ο ΟΦΗ αντέδρασε και με σουτ του εξαιρετικού Άκη Κουράκη μείωσε 1-2 στο 26’ και ο ίδιος κέρδισε πέναλτι στο 30’ το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Νοικοκυράκης για την ισοφάριση 2-2.

Ωστόσο πριν κλείσει το α’ ημίχρονο ο Βλαβιάκης με προσωπικό χατ-τρικ έδωσε προβάδισμα με 2-3 στον Άρη. Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος στο β’ ημίχρονο και ισοφάρισε σε 3-3 στο 88ο λεπτό με κεφαλιά του Κουράκη.