ΟΦΗ

Κ17 ΟΦΗ: Ισοπαλία 3-3 με Παναθηναϊκό σε ωραίο παιχνίδι

Δεύτερο σερί αποτέλεσμα με το ίδιο σκορ για την Κ17 του ΟΦΗ

Ωραίο ματς με πολλές συγκινήσεις και εναλλαγές σε σκορ και συναισθήματα έγινε σήμερα το πρωί στην Ελιά, με την Κ17 του ΟΦΗ να φέρνει ισοπαλία 3-3 με τον Παναθηναϊκό.

Μάλιστα είναι το δεύτερο σερί αποτέλεσμα με το ίδιο σκορ μετά το 3-3 με τον Απόλλωνα στο Χαλάνδρι, ενώ η Κ17 ΟΦΗ είχε φέρει ισοπαλία 3-3 και με τον Ατρόμητο στην φετινή πρεμιέρα!

Ο ΟΦΗ πήρε από νωρίς μπροστά στο σκορ, μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπερικάκη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι που ήταν καλύτεροι στο α’ ημίχρονο έφεραν τούμπα το ματς με δύο γκολ του Κρυπαράκου (15′) και του Καρνέση (40′). Στην επανάληψη όμως ο ΟΦΗ ήταν εκείνος που ανέβασε την απόδοσή του και έβγαλε πολλές φάσεις.Αρκετές καλές στιγμές είχε με Λέλεκα, Μπερικάκη (δοκάρι), Φωτιάδη, Καφούση, μέχρι το 71’ όπου ο Λέλεκας έκανε το 2-2. Ο Μακροδημήτρης στο 75’ έκανε το 2-3 και ο Θεοδοσουλάκης που ήταν χρυσή αλλαγή ισοφάρισε στο 77’ στο τελικό 3-3!

Κ17 OΦΗ: Μακατουνάκης, Χνάρης, Βασιλάκης, Γωνιωτάκης (78’ Σπυριδάκης), Σμπώκος, Καφούσης, Φωτιάδης (80’ Γεωργαλής), Αποστολάκης (78’ Κορνηλάκης), Σωμαράκης (53΄Θεοδοσουλάκης), Χαλκιαδάκης (53’ Λέλεκας), Μπερικάκης.

Κ17 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κλίντμαν, Γωγουβίτης, Καρνέσης, Προδρομίτης, Παυλάκης, Στόιος, Κρυπαράκος, Βολάκης, Τόρα, Δημοσθενιάδης, Τζαβίδας. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Κωστόπουλος, Μακροδημήτρης, Πουλιάνος, Ζαφείρης και Αρσενίου