Ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ

Η ομάδα του Μανόλη Πατεμτζή δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να τις μετουσιώσει σε γκολ...

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 0-3 από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, στο γήπεδο της Ελιάς, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΟΦΗ είχε πολύ καλή αγωνιστική παρουσία ως το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ο Τζόλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ στο 79ο λεπτό, με τον Πουρνάρα να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του λίγο μετά τη συμπλήρωση του ενενηντάλεπτου, με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Κούτσιας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από ασίστ του Τζόλη.

Η ομάδα του ΟΦΗ δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να τις μετουσιώσει σε γκολ.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαιτάνης (55' Παπαδάκης), Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Ψαρράς (82' Μπερκης), Καλαϊτζάκης (82' Σαβουιδάκης), Μαρινάκης (70' Μπέκου), Νοικοκυράκης, Κουράκης (70'Σκέντζος), Παπιομίτογλου.