ΟΦΗ

Ήττα από την ΑΕΚ για την Κ17 ΟΦΗ στην Ελιά

Ανώτερη παρουσιάστηκε η Ένωση και έφτασε δίκαια στην επικράτηση

Η Κ17 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα στην Ελιά με 2-4 από την ΑΕΚ, με την Ένωση να παρουσιάζεται καλύτερη στο παιχνίδι και να φτάνει στην επικράτηση. Στο α’ ημίχρονο η ΑΕΚ κυριάρχησε και προηγηθηκε νωρίς 0-2 με τέρματα του Αντωνόπουλου στο 10ο λεπτού και του Γεωργέα στο 18’ ενώ είχε και δοκάρι με τον Κρητικό. Ο ΟΦΗ ανέβηκε λίγο προς το τέλος του α’ μέρους και είχε μια μεγάλη φάση με τον Σωμαράκη.

Στο β’ ημίχρονο ο ΟΦΗ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά με μία αντεπίθεση με τον Βλαχίδη έγινε στο 53’ το 0-3 στο ματς.

Στο 63ο λεπτό ο Φωτιάδης σκόραρε και μείωσε σε 1-3 για τον ΟΦΗ. Τρία λεπτά αργότερα ο Μιχόπουλος έκανε το 1-4 για την ΑΕΚ, ενώ στο 73’ ο Φωτιάδης νίκησε και πάλι τον γκολκίπερ των «κιτρινόμαυρων», διαμορφώνοντας το τελικό 2-4. Νωρίτερα είχε δοκάρι ο Γεωργαλής.

K17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Χωραϊτης, Σημαιάκης (55’ Αποστολάκης), Χνάρης, Σμπώκος, Βιτώρος, Λέλεκας (76’ Κορνηλάκης), Φωτιάδης, Βασιλάκης, Σωμαράκης (55’ Γεωργαλής), Καφούσης (76’ Χατζηπαράσχος), Μπερικάκης (76’ Αμανάκης).

K17 ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Κυριτσάς, Γκριγκοριάν, Τσιαχματιώτης (35′ Καραστέργιος) Αντωνόπουλος, Γιαννακού (70′ Κανελλόπουλος) Τσιόκρης, Πάπα, Σαράντης (58′ Πιτιλάκος) Βλαχίδης, Γεωργέας (58′ Μιχόπουλος) Κρητικός (58′ Παντελαίος)