ΟΦΗ

Τρόμαξε και η Κ19 ΟΦΗ τον Ολυμπιακό, 4-4 στο Ρέντη!

Οι Νέοι του ΟΦΗ έκαναν τρομερό παιχνίδι και πήραν την ισοπαλία με γκολ του Κουράκη στο 92ο λεπτό

Λίγες ώρες πριν την αναμέτρηση στο Καραϊσκάκη, Ολυμπιακός και ΟΦΗ τέθηκαν αντιμέτωποι και σε επίπεδο Κ19 και είναι χαρακτηριστικό ότι και εκεί ο ΟΦΗ τρόμαξε τους ερυθρόλευκους και απέσπασε ισοπαλία 4-4! Ήταν ένα απίστευτο παιχνίδι καθώς ο ΟΦΗ παρότι δέχτηκε το 4-3 στο 90’ με πέναλτι, κατάφερε στην επόμενη φάση να ισοφαρίσει με σκόρερ τον Άκη Κουράκη!

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κατσαβάκη, ενώ στο 16’ ο Σουρλής νίκησε τον Σηφάκη για το 2-0. Παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 2-0, οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή αντέδρασαν και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.

Στο 35’ ο Σαπουντζής με αυτογκόλ έκανε το 2-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Σταυρακάκης ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα μας. Στο 39’ ο Νοικοκυράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-3, δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ.

Στο 50ο λεπτό ο Μαρίνος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σηφάκη, ισοφαρίζοντας σε 3-3 για την ομάδα του. Στο 67’ ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, με τον Νεοφυτίδη να εκτελεί και τον Σηφάκη να αποκρούει.

Στο 80’ η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί εκ νέου, με το σουτ του Νοικοκυράκη να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Καραργύρη. Στο 87’ ο Σουρλής ευστόχησε από τη λευκή βούλα, κάνοντας το 4-3 για τον Ολυμπιακό.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κουράκης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων και ισοφάρισε σε 4-4, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς.

Κ19 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραργύρης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Ασλανίδης, Κεραμίδας (Μαρτίνης 70’), Σαπουντζής (Νεοφυτίδης 46’), Φέκκας (Νικόλης 46’), Μαρίνος, Κατσαβάκης (Αρσενίδης 60’), Σουρλής, Μπουλάρι (Ντότης 75’).

Κ19 ΟΦΗ: Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαϊτάνης (65’ Παπαδάκης) Αυγουστάκης, Μακρυδάκης (75’ Σαβουϊδάκης), Ψαρράς, Καλαϊτζάκης, Μπέρκης (57’ Κουράκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου (65’ Μαρινάκης), Σταυρακάκης.