ΟΦΗ

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ, ήττα 2-0 στην Τρίπολη από τον Αστέρα

Στο τελευταίο 10λεπτο διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα

Η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ τα έδωσε όλα για το θετικό αποτέλεσμα στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης, όμως «λύγισε» στο τελευταίο 10λεπτο.

Έτσι, γνώρισε την ήττα με 2-0 από τους Αρκάδες για την 6η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος.

Οι Κρητικοί είχαν μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 25’, με τον Ψεύτη να αποκρούει το σουτ του Λέλεκα, ενώ στην επαναφορά ο Φωτιάδης αστόχησε.

Στο 30’ ο γκολκίπερ του Αστέρα έκανε νέα απόκρουση στην προσπάθεια του Βασιλάκη, ενώ στο 42’ ο Μπερικάκης σούταρε άουτ.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τον Φωτιάδη στο 52’ να μην μπορεί να νικήσει τον Ψεύτη σε τετ-α-τετ, ενώ τελικά οι γηπεδούχοι βρήκαν το… δρόμο προς τα δίχτυα λίγο πριν το τέλος.

Στο 83’ ο Παπαθεοδωρίδης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 88’ ο Καντέλης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Κ17 ΟΦΗ (Βασίλης Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σημαιάκης (75’ Σπυριδάκης), Χνάρης, Σμπώκος, Βιτώρος, Λέλεκας (46’ Σωμαράκης), Βασιλάκης (75’ Χαλκιαδάκης), Καφούσης, Φωτιάδης, Αποστολάκης (65’ Μπέης), Μπερικάκης (65’ Αμανάκης).