Φιλική νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, απέναντι στον ΠΟΑ με 1-2

Καλή αγωνιστική παρουσία από τους παίκτες του Πατεμτζή

Το τρίτο φιλικό προετοιμασίας και μάλιστα πολύ δυνατό για την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ, που αντιμετώπισε τον ΠΟΑ στο γήπεδο του Ατσαλένιου.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Μανόλη Πατεμτζή είχαν καλή παρουσία και επικράτησε 1-2 των Ατσαλενιωτών.

Η ομάδα του Μανόλη Σκύβαλου απείλησε πρώτα με τον Καϊμακαμούδη, όμως ο Σηφάκης απέκρουσε το πλασέ του με τα πόδια.

Στο 40’ ο τερματοφύλακας του ΠΟΑ εξουδετέρωσε το σουτ του Κουγιουμουτζή, ενώ τα γκολ ήρθαν τελικά στην επανάληψη.

Στο 50’ ο Νοικοκυράκης πέτυχε το 0-1 με ωραίο σουτ, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Βρεττό στο 70ο λεπτό.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Στειακάκης σκόραρε για το 1-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα υπέρ του ΟΦΗ.

ΟΦΗ Κ19: Σηφάκης, Δολαψάκης, Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Μακρυδάκης, Μαρινάκης, Ψαρράς, Παπιομήτογλου, Παπαδάκης, Καλαϊτζάκης, Κουράκης.

Έπαιξαν ακόμη οι Νεοκοσμίδης, Νοικοκυράκης, Στειακάκης, Μπέρκης, Σκέντζος, Γαϊτάνης.