Πέντε γκολ και απόλυτο τίτλου για τις γυναίκες ΟΦΗ

ΟΦΗ

Επικράτηση με 5-0 του Διαγόρα Ραχών Ικαρίας στο γήπεδο Κρουσώνα

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ έκανε το 6Χ6 κερδίζοντας το Σάββατο στο γήπεδο του Κρουσώνα, τον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας με 5-0 και παραμένει στην πρώτη θέση στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, πηγαίνοντας ολοταχώς για την άνοδο στην Α’ Εθνική.

Η νίκη για τα κορίτσια του ΟΦΗ ήταν και πάλι άνετη με το σκορ στο 3-0 από το ημίχρονο.

Με δήλωση του στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ ο προπονητής της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου του ΟΦΗ Δημήτρης Χωματάς, ανέφερε ότι «μας βοήθησε πολύ το γρήγορο γκολ, μόλις στο 3ο λεπτό. Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι με 5 όμορφα γκολ, ενώ βάλαμε και νέα κορίτσια. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τη νοοτροπία».

Τα τέρματα του ΟΦΗ πέτυχαν οι Τριβιζάκη, Κυδωνάκη (2), Κοκοτσάκη, Αεράκη.

ΟΦΗ (Xωματάς): Αποστολάκη, Πασχαλίδου (77’ Παπακωσταντή), Σηφάκη (70’ Γεμιστού), Πίτσι (80’ Αρχάβλη), Συμμεωνίδη, Κουνάλη, Τριβιζάκη, Πυθαρούλη (73’ Αεράκη), Αραβιάκη, Κυδωνάκη, Κοκοτσάκη.