ΟΦΗ

Παπαδόπουλος: «Είναι κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω…»

Ανεξήγητη είναι για το Νίκο Παπαδόπουλο η εικόνα που έδειξαν οι παίκτες του ΟΦΗ στο β’ ημίχρονο, όπως τόνισε στη συνέντευξη τύπου που ακολούθησε μετά τη λήξη της αναμέτρησης με τον Αστέρα…

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο προπονητής του ΟΦΗ:  «Το παιχνίδι πήγε όπως το θέλαμε, σε όλη τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου. Γνωρίζαμε ότι ο Αστέρας είναι μια καλή ομάδα, με καλή κατοχή μπάλας, με ποιοτικούς παίκτες στον άξονα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και καταφέραμε να προηγηθούμε.

Ξεκινήσαμε καλά και στο β’ ημίχρονο, αλλά αδικαιολόγητα για 25-30’ η ομάδα έμεινε πολύ πίσω. Δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε την μπάλα, να βγούμε από την περιοχή μας. Παρόλο που στις αρχές του β’ ημιχρόνου είχαμε μια καλή ευκαιρία για να πετύχουμε ένα δεύτερο γκολ, ο Αστέρας ήταν τελικά αυτός που δικαιούνταν και έβαλε δυο γκολ.

Είναι κρίμα για εμάς, ο τρόπος που διαχειριστήκαμε το παιχνίδι, έτσι όπως ανταποκρίθηκαν οι παίκτες μας μετά τα πρώτα 15 λεπτά του β’ ημιχρόνου. Είναι κάτι που δεν μπορώ να το εξηγήσω, το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές, έχουμε δουλέψει πάνω σε αυτό. Βάλαμε επιθετικούς παίκτες για να κρατήσουμε την μπάλα, όμως δεν το κάναμε αυτό. Δυστυχώς δεν πήραμε τίποτα από αυτό το παιχνίδι.

Συγχαρητήρια στον Αστέρα για την νίκη του. Εμείς, εκτός από το ματς Κυπέλλου την Τετάρτη, έχουμε ακόμα ένα παιχνίδι στην έδρα μας πριν τελειώσει ο πρώτος γύρος και θέλουμε να κλείσουμε καλά την χρονιά και να πάρουμε βαθμούς γιατί τους έχουμε ανάγκη».