«Αγγλικό» σκορ και ήττα 3-5 για την Κ15 του ΟΦΗ από τον Παναθηναϊκό

Παιχνίδι με πολλά γκολ έγινε σήμερα ανάμεσα στην ομάδα Κ15 του ΟΦΗ και την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, με τους Κρητικούς να γνωρίζουν την ήττα 3-5.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 2’ με τον Βολάκη, όμως στην επόμενη φάση ο Σωμαράκης ισοφάρισε για τον ΟΦΗ. Ο ίδιος παίκτης έκανε την ανατροπή με το 2-1 στο 23’, ενώ οι «πράσινοι» ισοφάρισαν με τον Κυριόπουλο στο 34’.

Με αγωνία κύλησε και το δεύτερο 45λεπτο. Ο Αλεβιζάκης σημείωσε το 2-3 στο 61ο λεπτό, με τον Γιακουμάκη να ισοφαρίζει για την ομάδα του Ηρακλείου στο 70’.

Οι φιλοξενούμενου πέτυχαν το 3-4 με τον Καλλέργη, ενώ στο 83’ ο Νταμπίζας διαμόρφωσε το τελικό 3-5.

ΟΦΗ Κ15: Χερσονιωτάκης, Αμανάκης, Χασουράκης, Χότζα (53' Ξυστράκης), Σπυριδάκης, Βαρβεράκης (63' Κονιός), Μαμουλάκης, Αποστολάκης, Σωμαράκης, Κουτάντος (53' Γιακουμάκης), Γεωργαλής (76' Φωνιαδάκης).