ΟΦΗ-Άρης Live

Σπουδαίο παιχνίδι στο «Γεντί Κουλέ», με τον ΟΦΗ να υποδέχεται τον Άρη για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Τέλος του αγώνα, ήττα με 1-2 για τους Κρητικούς.

Η ομάδα του Ηρακλείου θέλει το «τρίποντο», προκειμένου να… ανασάνει βαθμολογικά.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος επιλέγει σχηματισμό 3-5-2 για αυτή την αναμέτρηση, ενώ με 4-2-3-1 παρατάσσει τους φιλοξενούμενους ο Σάββας Παντελίδης.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το neakriti.gr

1' Πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση από τους φιλοξενούμενους.

3' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Σιώπη.

15' Πρώτο σουτ στον αγώνα, είναι για τον Άρη με τον Μαρτίνες από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα θα περάσει άουτ.

23' Λάθος μεταβίβαση στην άμυνα του ΟΦΗ, ο Μπρούνο Γκάμα θα σουτάρει εντός περιοχής, με τον Κυριακίδη να βάζει σωτήρια την κόντρα, παραχωρώντας κόρνερ.

28' Φιλόδοξη προσπάθεια του Ντιγκινί με πλασέ εκτός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Στρέζος.

29' Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτέλεση φάουλ από τον Γκάμα, πλασέ του Βέλεθ από τη μικρή περιοχή, σωτήρια επέμβαση από τον Στρέζο.

33' Σέντρα του Δεληγιαννίδη από δεξιά, κεφαλιά του Κοροβέση από τη μικρή περιοχή, η μπάλα σταματάει σε κάποιο αμυντικό, με τους παίκτες του ΟΦΗ να διαμαρτύρονται έντονα στον διαιτητή Τζήλο για χέρι.

34' Ο Μπρούνο Γκάμα θα γίνει κάτοχος της μπάλας σε διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή και θα πλασάρει άουτ.

39' Σέντρα του Πλαττέλα από αριστερά, ο Κυριακίδης στην "καρδιά" της αντίπαλης άμυνας, η κεφαλιά του δεν είναι καθόλου καλή και θα περάσει εκτός εστίας.

40' Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Κωνσταντινίδη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0 το σκορ.

46' Εκκίνηση στο δεύτερο ημίχρονο.

46' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Σάσι στη θέση του Κομεσίδη και αλλαγή σχηματισμού από το Νίκο Παπαδόπουλο σε 4-2-3-1.

56' Δυνατό σουτ του Ματέο Γκαρσία έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Στρέζος.

57' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Χαμζά Γιουνές στη θέση του Μαρτίνες.

59' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Φάουλ του Πλατέλλα από αριστερά, η μπάλα μένει στην περιοχή μετά την πρώτη απόκρουση, ο Βουό θα σουτάρει στα σώματα, νέο σουτ από τον Ποτουρίδη ξανά πάνω στους αμυντικούς και ο Κουέστα μπλοκάρει σταθερά.

62' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Γκάμα, που σταμάτησε με φάουλ τον Πλατέλλα.

68' Ευκαιρία για τον Άρη, με εκτέλεση φάουλ του Γιουνές που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.

70' Λάθος στο κέντρο από τον Κυριακίδη. Ο Ματέο Γκαρσία πήρε μέτρα στο γήπεδο και σούταρε με δύναμη, με τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και με την παρέμβαση του Πλατέλλα πέρασε κόρνερ.

71' Δέυτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Ματίγια στο ματς αντί του Μπάσα.

72' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για φάουλ στον Ματέο Γκαρσία.

74' Δεύτερη κίνηση από τον Παπαδόπουλο, ο Οικονόμου στη θέση του Κυριακίδη.

75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 1-0: Ωραία σέντρα του Πλατέλλα από αριστερά, κεφαλιά του Σάσι από τη μικρή περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

81' Τελευταία αλλαγή για τον Άρη, ο Μενέντεζ στη θέση του Βαλεριάνου.

86' "Πάγωσε"το Γεντί Κουλέ σε μια εναέρια μονομαχία, ο Βουό φάνηκε να χάνει τις αισθήσεις του όταν έπεσε στο χορτάρι. Το ιατρικό επιτελείο του ΟΦΗ μπήκε πολύ γρήγορα στον αγωνιστικό χώρο και του τοποθετήθηκε επίδεσμος. Σηκώθηκε όρθος ο Βουό και έκανε ένα νόημα προς τον πάγκο ότι είναι εντάξει. Ο Βουό άλλαξε φανέλα (είχε αίματα) και επέστρεψε στο ματς.

90' Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μιχόγεβιτς στη θέση του Κουτσιανικούλη.

92' Καλή ευκαιρία για τον Άρη, με τον Στρέζο να αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Ντιγκινί.

93' ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ 1-1: Κόρνερ από δεξιά, η πρώτη προσπάθεια σταματάει στο δοκάρι και ο Γιουνές στην επαναφορά κάνει το 1-1.

94' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ 1-2: Νέο κόρνερ από αριστερά για τον Άρη, κεφαλιά του Γιουνές 1-2.

Τέλος του αγώνα.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κομεσίδης (46' Σάσι), Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Νάστος, Κυριακίδης (74' Οικονόμου), Πλατέλλας, Κουτσιανικούλης (90' Μιχόγεβιτς), Βουό.

ΑΡΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Βαλεριάνος (81' Μενέντεζ), Μπάσα (71' Ματίγια), Σιώπης, Μαρτίνες (57' Γιουνές), Μπρούνο Γκάμα, Γκαρσία, Ντιγκινί.