ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης Live

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας για τον ΟΦΗ η αναμέτρηση με τον Απόλλων Σμύρνης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Τελικό αποτέλεσμα στο "Γεντί Κουλέ" 0-0.

Αποφασιστικότητα για νίκη στην ομάδα του Ηρακλείου, ώστε να αναρριχηθεί ακόμη ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα από το neakriti.gr

1' Πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση από τους γηπεδούχους.

8' Φάουλ του Πλατέλλα από δεξιά, ο Μιχόγεβιτς θα "κατεβάσει" μέσα στην περιοχή τη μπάλα, σουτ από τον επερχόμενο Παπάζογλου, η μπάλα θα κοντράρει στα σώματα των αμυντικών.

14' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με την ωραία κάθετη πάσα του Κουτσιανικούλη προς τον Κυριακίδη, ο τελεταίος θα σουτάρει με το αριστερό μέσα από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον θα μπλοκάρει.

19' Φάση διαρκείας στα καρέ του Απόλλωνα, πλασέ του Πλατέλλας βάζουν την κόντρα οι αμυντικοί, νέο δυνατό σουτ του Αργυρόπουλου μέσα από την περιοχή δε θα βρει στόχο.

30' Ο Κουτσιανικούλης "περνάει" τη μπάλα μέσα στην περιοχή για τον Αραβίδη, αυτός θα κάνει αδύναμο σουτ με το αριστερό, με αποτέλεσμα ο Χουάντερσον να μπλοκάρει εύκολα.

31' Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, διαγώνιο σουτ από τον Ντούρσο, ο Στρέζος παραχωρεί κόρνερ.

41' Ο Λούκιτς τραβάει τον Αραβίδη ενώ "βγήκε" μόνος προς την περιοχή. Κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του Απόλλωνα, αποβολή ζήτησαν οι παίκτες του ΟΦΗ.

44' Κίτρινη κάρτα στον Οριουρέλα, που έδιωξε μακριά τη μπάλα μετά από υπόδειξη φάουλ του διαιτητή.

45+2' Ευκαιρία για τους Κρητικούς. Σέντρα του Κουτσιανικούλη από δεξιά, στοπάρει με το στήθος ο Αραβίδης, ο Κυριακίδης θα κάνει τελικά το γυριστό εναέριο σουτ, όμως η μπάλα θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

48' Σέντρα του Κοροβέση από αριστερά, κεφαλιά του Αραβίδη πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

52' Λάθος εκτίμηση της μπάλας από τον Αργυρόπουλο, ο Τριάδης θα μπει μόνος από αριστερά στην περιοχή και θα σουτάρει άουτ από διαγώνια θέση.

54' Ο Κουτσιανικούλης κάνει τη σέντρα από αριστερά, η μπάλα σταματάει στον Κύργια και ο μεσοεπιθετικός του ΟΦΗ ζητάει χέρι.

61' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Σικαμπάλα στη θέση του Μπεντινέλι.

64' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ντίνας και Βουό στον αγώνα, εκτός οι Νάστος και Κουτσιανικούλης.

68' Κάθετη πάσα του Τριάδη για τον Μάντζιο που πλασάρει στο τετ-α-τετ με τον Στρέζο, ο οποίος έχει βγει έγκαιρα και αποκρούει σωτήρια.

74' Σέντρα-σουτ του Τριάδη από αριστερά, αποκρούει ο Στρέζος και "καθαρίζει" τη φάση ο Κοροβέσης προ του Μάντζιου.

80' "Κλείνει" τις αλλαγές του ο Παπαδόπουλος, με τον Χουάν Νέιρα να παίρνει τη θέση του Αραβίδη.

81' Κίτρινη κάρτα στον Κύργια για σκληρό φάουλ στον Βουό.

82' Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Ακόστα αντί του Τριάδη στο ματς.

88' Διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Στρέζος αποκρούει σωτήρια στο τετ-α-τετ με τον Μάντζιο, νέο σουτ από τον Σικαμπάλα βάζει την κόντρα ο Κοροβέσης.

91' Τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Τζανετόπουλος στη θέση του Ντούρσο.

94' Κίτρινη κάρτα στον Χουάντερσον για καθυστέρηση.

Τελευταίο σφύριγμα, 0-0 το αποτέλεσμα και εντός έδρας βαθμολογική απώλεια για τον ΟΦΗ.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Παπάζογλου, Νάστος (64' Βουό), Κυριακίδης, Κουτσιανικούλης (64' Ντίνας), Πλατέλλας, Αραβίδης (80' Νέιρα).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Μαντζουράκης): Χουάντερσον, Στάθης, Κύργιας, Λούκιτς, Οριουέλα, Γκίνο, Κονέ, Μπεντινέλι (61' Σικαμπάλα), Ντούρσο (91' Τζανετόπουλος), Τριάδης (82' Ακόστα), Μάντζιος.