ΟΦΗ

Από 0-2 έχασε 4-2 η Κ19 του ΟΦΗ

Θύμα ανατροπής έπεσε σήμερα στο Αγρίνιο η Κ19 του ΟΦΗ στο πρώτο της φετινό επίσημο παιχνίδι για το πρωτάθλημα Κ19 Super League. Παρότι προηγήθηκε 0-2, έφυγε τελικά ηττημένη με 4-2 από το αθλητικό κέντρο Emileon.

Στο 7ο λεπτό ο Σουρνάκης και στο 30’ ο Κουράκης έδωσαν προβάδισμα 0-2 στον ΟΦΗ, που έκανε ένα πολύ καλό 40λεπτο όμως το φινάλε του α’ ημιχρόνου ήταν άσχημο, με τον Παναιτωλικό να ισοφαρίζει με δύο γκολ μέσα σε ένα λεπτό με τους Καββαδία και Τσιαντή.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν την ψυχολογία ενώ η απόδοση του ΟΦΗ επηρεάστηκε. Έτσι στο 66’ ο Καββαδίας έκανε το 3- 2 και το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 68’ ο Θώδης, που είχε και δοκάρι λίγο αργότερα.

«Είχαμε αστάθεια στην άμυνα σε κάποια σημεία του αγώνα. Ηταν το πρώτο παιχνίδι και θα συνεχίσουμε τη δουλειά για να βελτιωθούμε στη συνέχεια» δήλωσε στην επίσημη σελίδα του ΟΦΗ ο προπονητής της Κ19 Μανόλης Πατεμτζής.

Κ19 ΟΦΗ: Νεοκοσμίδης, Κοκολογιάννης, Περδίκης, Ξενοχτιστάκης, Μακριδάκης (75’ Κουρίνος), Σουρνάκης, Καλαιτζάκης (65’ Σταυρακάκης), Παπιομήτογλου (65’ Λαγουδάκης), Κουράκης, Αζίζι, Ψαρράς.