Πέρασε άνετα από το Αίγιο η Κ19 του ΟΦΗ

ΟΦΗ

Επίδειξη ισχύος έκανε η Κ19 του ΟΦΗ, η οποία πέρασε με το ευρύ 0-4 από το Αίγιο κόντρα στον Παναιγιάλειο, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα Νέων της Football league.

Για τον ΟΦΗ δυο γκολ πέτυχε ο Νοικοκυράκης και από ένα οι Κουράκης και Καλαιτζάκης. Το ημίχρονο, έληξε με τον ΟΦΗ να είναι μπροστά με 0-1, αλλά στην επανάληψη οι μικροί του Βασίλη Κρασανάκη, έγιναν κυρίαρχοι του αγώνα, έβαλαν άλλα τρία τέρματα, ενώ είχαν και τις ευκαιρίες για περισσότερα.

Επόμενος αντίπαλος του ΟΦΗ, την Κυριακή στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, ο ΑΟΧανιά/Κισσαμικός.

K19 ΟΦΗ (Βασίλης Κρασανάκης): Παναγιώτου, Κοκολογιάννης (28’ λ.τ. Περδίκης), Πλουμής, Λαγουδάκης, Ρουσσάκης (85’ Ζερβάκης), Σουρνάκης (73’ Κορνάρος), Λαμπριανίδης, Καλαιτζάκης, Σταυρακάκης (80’ Κουγιουμτζής), Νοικοκυράκης, Κουράκης (75’ Μαρινάκης).