ΟΦΗ-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μία ακόμη νίκη θέλουν οι Κρητικοί για την 19η αγωνιστική της Football League

Τους τρεις βαθμούς θέλει να βάλει ο ΟΦΗ στο... λογαριασμό του από το παιχνίδι με την Αναγέννηση Καρδίτσας για την 19η αγωνιστική που είναι σε εξέλιξη αυτή την ώρα.

Νέα πρόσωπα στο αρχικό σχήμαρα για το Νίκο Παπαδόπουλο οι Αργυρόπουλος, Νάστος και Λεάλ, ενώ ο Μπολάκης έχει μετατεθεί στο αριστερό άκρο της άμυνας.

Παρακολουθείστε Live τον αγώνα από το neakriti.gr

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στο γήπεδο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης".

2' Ωραία σέντρα του Αργυρόπουλου από δεξιά, ο Λεάλ στη μικρή περιοχή δε θα πιάσει καλά την κεφαλιά.

14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ο Μάνος θα "ελευθερωθεί" με ωραία κίνηση στα όρια της περιοχής και με δυνατό διαγώνιο σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

26' Κίτρινη κάρτα στον Σταματάκη για φάουλ στο Νάστο.

27' Λάθος του Στρέζου, που με κακή πάσα δίνει τη μπάλα στον Σουντουρά, που πλασάρει έξω από την περιοχή, όμως ο γκολκίπερ του ΟΦΗ επιστρέφει εγκαίρως στην εστία και μπλοκάρει σταθερά.

36'Ωραία σέντρα του Μπολάκη από αριστερά, μονοκόματο σουτ του Λεάλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκέκας παραχωρεί κόρνερ.

39' Φάουλ από τον Πλαβούκο, ο Βουό απομακρύνει, όμως το νέο σουτ από τον Πλαβούκο αναγκάζει τον Στρέζο να απομακρύνει σε κόρνερ, καθώς έδειξε να αιφνιδιάζεται.

41' Κίτρινη κάρτα στον Κονέ για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Ποτουρίδη.

45' Εκτέλεση φάουλ του Λεάλ, η μπάλα θα περάσει εκτός εστίας.

*Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο "Γεντί Κουλέ".

46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

48' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους ο Χαντζάρας στη θέση του Ντάγκρα.

51' Μπαλιά του Νάστου για τον Αργυρόπουλου, που έχει κάνει ξανά την κούρσα από δεξιά, όμως ο Βουό δε θα μπορέσει να εκμεταλλευτεί το γύρισμα του.

57' Δοκάρι για την Αναγέννηση. Μπαλιά του Σουντουρά για τον Κονέ, που πλασάρει πάνω από τον Στρέζο και η μπάλα σταματάει στο κάθετο δοκάρι, με τον Κομεσίδη να απομακρύνει.

61' Ο Λεάλ θα σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα καταλήγει αδύναμα στην αγκαλιά του Γκέκα.

62' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, αποχωρεί ο Λεάλ στην θέση του ο Ντίνας.

63' Κίτρινη κάρτα στον Λεφίδη για μαρκάρισμα στον Αργυρόπουλου.

63' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντίνα, κεφαλιά από τον Παπαστεριανό, όμως δε θα βρει στόχο.

64' Φάση διαρκείας στα καρέ της Αναγέννησης, ο Βουό πιάνει την κεφαλιά, όμως ο Γκέκας θα αποκρούσει.

64' Δεύτερη αλλαγή από τον Γιώργο Βαζάκη, ο Καραγιάννης στο ματς αντί του Λεφίδη.

65' Σέντρα του Αργυρόπουλου, κεφαλιά του Βουό η μπάλα θα περάσει άουτ.

72' Ανατροπή του Μάνου από τον Μπιτελή, ο Κορδολαίμης υποδεικνύει το πέναλτι.

73' Ο Βουό αναλαμβάνει την εκτέλεση, όμως η μπάλα θα σταματήσει στο κάθετο δοκάρι.

82' Κίτρινη κάρτα στον Καρίκι για τράβηγμα στον Μπολάκη.

83' Σουτ του Μάνου έξω από την περιοχή, αλλά δε θα βρει στόχο.

85' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ ο Μαχαίρας αντί του Κουτσιανικούλη

85' "Κλείνουν" τις αλλαγές τους οι φιλοξενούμενοι, ο Τζέκος στη θέση του Χαντζάρα.

88' Κάθετη πάσα του Βουό για τον Μάνο, θα σουτάρει με δύναμη όμως ο Γκέκας θα αποκρούσει με τα πόδια σε κόρνερ.

91' Δυνατό σουτ του Μαχαίρα από τα όρια της περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

92' Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Βαφέας στη θέση του Παπαστεριανού.

93' Από κίτρινη σε Ποτουρίδη και Σουντουρά για αψιμαχία.

*Τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή Κορδολαίμη, δύσκολη νίκη για τον ΟΦΗ 1-0 την Αναγέννηση.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μπολάκης, Νάστος, Παπαστεριανός (92' Βαφέας), Λεάλ (62' Ντίνας), Μάνος, Κουτσιανικούλης (85' Μαχαίρας), Βουό.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Καρίκι, Ρουσσάκης, Μπούσδρας, Λεφίδης (64' Καραγιάννης), Μπιτελής, Σουντουρά, Σταματάκης, Ντάγκρας (48' Χαντζάρας-85' Τζέκος), Πλαβούκος, Κονέ.