Εργοτέλης

Επιστροφή στις νίκες για τον Εργοτέλη

Επικράτησε 4-0 του ΟΦΙεράπετρας στο Παγκρήτιο...

Μετά από πέντε ήττες και μία ισοπαλία ο Εργοτέλης επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 4-0 του ΟΦ Ιεράπετρας στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με σουτ του Κωστανάσιου από το ύψος του πέναλτι ενώ ο Μανουχάκης στο 31ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι παίκτες του Γιάννη Ταουσιάνη είχαν και δοκάρι στο 74ο λεπτό με τον Μποζατζίδη.

Η ομάδα του ΟΦ Ιεράπετρας είχε επίσης δοκάρι στο 84ο λεπτό με τον Ντάλα Κόστα ενώ τα τελευταία λεπτά ανήκαν στους γηπεδούχους που σημείωσαν δύο ακόμη τέρματα σε ένα δίλεπτο στις καθυστερήσεις.

Στο 92ο λεπτό ο Πέϊος με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ενώ στο 94ο λεπτό ο Κοκκίνης με πλασέ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

5' Ο Masuero με κοντινή προβολή στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω.

9' ΓΚOΛ για τον Εργοτέλη! Ο Κωστανάσιος με πλασέ απ' το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ανοίγει το σκορ, μετά από εξαιρετική μπαλιά του Μανουσάκη!

13' Πολύ ωραία κίνηση απ' τον Μπουρσέλη ζυγίζει την μπάλα και σουτάρει απ' το ύψος της περιοχής με τον Αθανασόπουλο να αποκρούει με δυσκολία.

16' Ο Τσέλιος βγαίνει σε θέση τετ α τετ αλλά αστοχεί καθώς το πλασέ του καταλήγει ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.

31' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη! Ο Μανουσάκης σουτάρει έξω απ' την περιοχή η μπάλα βρίσκει σε σώματα και καταλήγει στα δίχτυα!

36' Ο Κατσούρι κάνει μια ωραία ενέργεια απ' τα δεξιά, βγάζει την σέντρα με τον Μανουσάκη να μπαίνει στη φάση αλλά να μην μπορεί να βρει την μπάλα καλά.

43' Κεφαλιά απ' τον Ντάλα Κόστα ο Κατσιμήτρος σε ετοιμότητα μπλοκάρει την μπάλα.

48' Ωραίο γυριστό σουτ απ' τον Μπουτσάκη μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.

66' Μακρινό σουτ απ' τον Γκίνη η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά άουτ.

70' Δυνατό σουτ απ' τον Λεμονή έξω απ' την περιοχή η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

74' Δοκάρι για τον Εργοτέλη! Ο Ποζατζίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

76' Σέντρα απ' τον Ποζατζίδη κεφαλιά του Πατρινού άουτ.

84' Δοκάρι για τον ΟΦΙ! Ο Ντάλα Κόστα έκανε ένα δυνατό σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να χτυπάει στην πλάτη του Κατσιμήτρου με τον τελευταίο να μπλοκάρει εν τέλει.

92' ΓκοΛ για τον Εργοτέλη! Ο Πέϊος με εκπληκτικό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

94' Γκολ για τον Εργοτέλη ! Ο Κοκκίνης βρέθηκε απέναντι απ' τον γκολκίπερ και με ένα πολύ ωραίο πλασέ έγραφε το τελικό 4-0.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Ποζατζίδης, Bote (Κατσούρι 24' λ.τρ), Πέϊος, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Κωστανάσιος, Μανουσάκης, Conraad (Μπουτσάκης 46')

ΟΦΙ (Τίμος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Masuero, Χατζητερζόγλου (Τσιλιγγίρης 60') Ζήσης, Βογιατζής, Φουασης (Αρναούτογλου 46'), Ντούνης (Γκίνη 54'), Dalla Costa, Barrata (Κούστα 54') Καψάλης