Ξεκίνημα... στο δοκάρι για τον Εργοτέλη, ήττα (0-1) από τον Ιωνικό

Η ομάδα του Ηρακλείου μπορούσε να γυρίσει το ματς στο δεύτερο μέρος-Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο...

Η πίεση και το άγχος της πρεμιέρας επηρέασαν αρνητικά σήμερα τον Εργοτέλη που γνώρισε την ήττα στην πρεμιέρα της Super League 2 από τον Ιωνικό με σκορ 0-1.

Η ομάδα του Ηρακλείου μπορούσε να γυρίσει το ματς στο δεύτερο μέρος ωστόσο πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο...

Η ομάδα της Νίκαιας μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 6ο λεπτό από σέντρα του Μπρίτο ο Κάστρο με κεφαλιά πέτυχε το γκολ που έκρινε και το ματς.

Στο 51΄ο Σερβιλάκης με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ άγγιξε το 1-1! Ωστόσο η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στο σώμα του γκολκίπερ του Ιωνικού και κατέληξε κόρνερ.

Στο 86΄ο Μπουτσάκης με κεφαλιά ψαράκι έστειλει τη μπάλα για δεύτερη φορά στο οριζόντιο δοκάρι και το 0-1 έμεινε μοιραία για τους γηπεδούχους ως το τέλος!

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Σερβιλάκης (Σερβιλάκης 80'), Neral (Kacurri 70') Μπάτζιος, Πεϊος, Τσέλιος, Μαζουλουξης, Appi (Μπουτσάκης 70') Πατρινός (Conraad 62'), Μανουσάκης, Κωστανάσιος (Bote 80')

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Omar, Μουστάκης, Κύργιας, Φουρλάνος, Κόρμπος, Γκοτσούλιας, Brito (Ματσούκας 59', Tientcheu 90')Μάναλης, Role, Castro