Εργοτέλης

Οκτάσφαιρη με Χανιά η Κ19 του Εργοτέλη

Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων

Ευρεία σε έκταση νίκη πέτυχε χθες το μεσημέρι η Κ19 του Εργοτέλη επί του αντιστοίχου συγκροτήματος των Χανίων με σκορ 8-0 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2.

Ένα αποτέλεσμα που κυριολεκτικά δεν σηκώνει κριτική καθώς όλα τα μαρτυρά το τελικό σκορ. Χατ τρικ πέτυχε ο Αζίζι (28’, 45’, 47) ενώ από δυο γκολ πέτυχαν Χαϊντίνι (32’ 44’) και Σαμπροβαλάκης (50 και 88’) ενώ το σκόρ είχε ανοίξει στο 5ο λεπτό ο Κομνηνός.

Οι κιτρινόμαυροι έχοντας πολύ καλό ρυθμό  με γρήγορο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο με πολλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο πέτυχαν πέντε γκολ. Στην επανάληψη του παιχνιδιού πραγματοποιήθηκαν αρκετές αλλαγές, με τους παίκτες του Λευτέρη Κορνάρου ωστόσο να διατηρούν το ρυθμό τους και παράλληλα υψηλό ποσοστό στα επίπεδα κατοχής της μπάλας.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Βλαχάκης, Λούσι (46΄Μανωλιτσάκης), Στεφανάκης, Πλαϊτάκης (46’ Κόλα), Θεοδωράκης, Μεχμετεάι, Χαϊντίνι (56’ Σφακινάκης) , Κουτάντος (46΄ Σαμπροβλάκης), Αζίζι (56’ Μπερνίκου), Κομνηνός, Καπουράνης

ΧΑΝΙΑ: Τριανταφυλάκης, Κρέτσι, Ζαχαρωτάκης (46’ Λενταράκης), Δαμιανάκης (50’ Ψαριανός), Μαλανδράκης (65’ Φραγκούλς), Τζεμολάρι (65’ Μαρκουλάκης), Καπριδάκης, Οικονομόπουλος (46΄Νικολουδάκης), , Λενά, Φραγκούλης, Καραβοκύρης.