Χαλαρή η ΑΕΚ στην Κέρκυρα... έμεινε στο "Χ" με λευκή ισοπαλία

H AEK πήγε χαλαρή στην Κέρκυρα, με τον αέρα της πρωταθλήτριας και έφυγε χωρίς τη νίκη μένοντας στο 0-0.

Όσο περνούσαν τα λεπτά η Ένωση ανέβαζε την πίεσή της και στο φινάλε η Κέρκυρα πέρασε δύσκολα. Σε αυτό το σημείο ο Κουτζαβασίλης με μεγάλες αποκρούσεις στο 81’ στο κοντινό σουτ του Μπακασέτα και στο 86ο λεπτό στο κοντινό πλασέ του Γιακουμάκη κράτησε όρθιους τους γηπεδούχους. Μάλιστα, οι Φαίακες θα μπορούσαν να είχαν κλέψει και τη νίκη όμως στάθηκαν άτυχοι στο 90+2΄ όταν το σουτ του Αρτυματά σταμάτησε στο δοκάρι του Τσιντώτα.

Κέρκυρα (Γιάννης Ματζουράκης): Κουτζαβασίλης, Αντέτζο, Αρτυματάς, Κρητικός, Ζορμπάς (67' Κόντος), Παμλίδης (69' Μενσά), Σπίνουλας, Μυτίδης (90+1' Μυτίδης), Αναστασίου, Ιωάννου, Γρομητσάρης

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Γκάλο (77' Μάνταλος), Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς (59' Μπακασέτας), Μασούντ (67' Μπακάκης), Λιβάγια, Γιακουμάκης