Γ Εθνική

ΓΈθνική: Δεν (Χ)άρηκε κανείς στο Ατσαλένιο, «πεντάσφαιρος» ο Αλμυρός

Νίκη για τον Γιούχτα , απολαμβάνει την κορυφή ο ΑΟΑΝ

Το ντέρμπι του Ατσαλένιου έμεινε ισόπαλο με το απίθανο 3-3. Η ομάδα του ΠΟΑ κρατούσε την νίκη με 3-2 έως το 92ο λεπτό όπου ο Καστελλιανάκης ισοφάρισε για την ομάδα του Πόρου. Στο 15ο λεπτό με τον Νικολί και στο 21ο λεπτό ο Καιμακαμουδης έκανε το 2-0. Η ομάδα του Πόρου έκανε το 2-1 στο 51ο λεπτό με τον Καστελλιανάκη. Οι «μπλέ» ισοφάρισαν σε 2-2 με γκολ του Μπάμπη στο 77ο λεπτό. Ο ΠΟΑ απάντησε με τον Ανιτσάκη στο 84ο λεπτό. Και ενώ φαινόταν πως ο ΠΟΑ κρατούσε την νίκη ο Καστελλιανάκης στο 92ο λεπτό έκανε το τελικό 3-3.

Ο Αλμυρός επικράτησε με 5-0 της ΑΕ Νεάπολης. Ο Ντιατά άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό για να έρθει ο Κουράκης στο 33ο λεπτό να κάνει το 2-0. Στο 51ο λεπτό ο Κουράκης έκανε το 3-0 και στο 60ο λεπτό ο Αντωνίου έκανε το 4-0. Στην ομάδα του Γαζίου δόθηκε πέναλντι στο 75ο λεπτό στο οποίο ευστόχησε ο Κουράκης ξανά και έκανε το 5-0 σκορ που παρέμεινε ως το τέλος.

Εύκολο απόγευμα είχε ο Γιούχτας απέναντι στην Αναγέννηση Ιεράπετρας επικρατώντας με 3-0. Ο Ραπτάκης άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό. Στο 55ο λεπτό ο Δωματάς έκανε το 2-0 και το τελικό 3-0 έκανε ο Φραγκουλάκης.

Ο ΑΟΑΝ δυσκολεύτηκε στην έδρα του Άρη Σούδας αλλά έφυγε με τους τρείς βαθμούς χάρη στο γκολ του Μηνά στο 42ο λεπτό . Ένα γκολ το οποίο αφιέρωσαν στον Ντίνο Μαρκάκη τον άτυχο ποδοσφαίριστη ο οποίος τραυματίστηκε στο παιχνίδι Κυπέλλου. Η ομάδα του ΑΟΑΝ έχει κάθε λόγο να χαμογελάει καθώς μετά το 1-1 του ΠΑΟ Ρούφ βρίκεται μόνη στην κορυφή.

Ο Πανιώνιος «καρδιοχτύπησε» απέναντι στον ΠΑΟ Ρούφ όταν προηγήθηκε με γκολ πέναλντι του Βαγγέλη Μάντζιου στο 18ο λεπτό. Όμως στο 77ο λεπτό ο Κοντοές έκανε το 1-1 για την ομάδα της Νέας Σμύρνης.