Γ'Εθνική: Ήττες για ΠΟΑ και Γιούχτα

Συνεχίζει ακάθεκτος ο ΑΟΑΝ, νίκη για τον Άρη Σούδας

ΠΟΑ και Γιούχτας ήττηθηκαν από τον Πανιώνιο και τον ΠΑΟ Ρούφ αντίστοιχα.

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι στην Νέα Σμύρνη ο ΠΟΑ γνώρισε την ήττα με 4-2 από την ομάδα του Πανιωνίου. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Ναταλακούρα. Ο ΠΟΑ απάντησε 3 λεπτά αργότερα με γκολ του Ολιβέιρα. Ο Πανιώνιος πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ στο 52ο λεπτό με τον Δρίτσα, για να έρθει ξανά η ισοφάριση από την ομάδα του Ατσαλένιου στο 70ο λεπτό με γκολ του Καϊμακαμούδη. Στο 82ο λεπτό ο Δρίτσας έκανε το 3-2 για την ομάδα του Πανιώνιου και στο 96ο λεπτό ο Αργυρίου το τελικόο 4-2.

Από την άλλη ο Γιούχτας έχασε από τον ΠΑΟ Ρούφ με 2-0 σε ένα παιχνίδι όπου ο Γιούχτας  δεν παρουσίασε και το καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο, γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 31ο λεπτό με τον Βενάρδο ενώ το τελικό 2-0 ήρθε στο 58ο λεπτό από τον Γκιοτά.

Το Λασιθιώτικο ντέρμπι του ΑΟΑΝ με την Νεάπολη π'ηγε στην ομάδα του Αγίου Νικολάου,  αφού  επικάτησε με 1-3 με δύο γκολ του Μαρκάκη και ένα του Μηνά, ενώ είχε μειώσει προσωρινά σε 1-1 ο Καρακούσης.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον Άρη Σούδας που επικράτησε 1-4 της Αναγέννησης στην Ιεράπετρα.