Γ' Εθνική: Ήττα για τον ΠΟΑ με 2-3 από τον ΠΑΟ Ρούφ

Αν και προηγήθηκε η ομάδα του Ατσαλένιου, δεν κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι

Την ήττα με 2-3 γνώρισε ο ΠΟΑ από τον ΠΑΟ Ρουφ σε ένα παιχνίδι που  αν και προηγήθηκε στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης, δεν κατάφερε να παραμείνει αήττητος στην έδρα του.

Η ομάδα του Ανέστη Αναστασιάδη ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 16ο δευτερόλεπτο του αγώνα, δέχθηκε την ισοφάρισε με τον Μάντζιο στο 20', στιγμές αργότερα πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Ολιβέιρα, όμως το δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτικό και χωρίς να εκδηλώσει ευκαιρία στα καρέ του ΠΑΟ Ρουφ, είδε να έρχονται τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση, με τους Νατσιόπουλιο και Βενάρδο να σκοράρουν για τους φιλοξενούμενους μέσα σε ένα 6λεπτο.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΠΟΑ (Ανέστης Αναστασιάδης): Γιαγκιόζης, Σαβουϊδάκης, Μασουέρο, Γιαλιτάκης, Τσιρούδης (71' Βοργιάς), Καϊμακαμούδης, Μεϊρέλες, Νίκολι (60' Σένκα), Αννιτσάκης (81' Χατζηανδρέου), Κερμενίδης

ΠΑΟ Ρουφ (Ισίδωρος Σταυριανός): Κουνάδης, Βενάρδος (90' Αλεξανδρόπουλος), Χατζηλάμπρος, Οικονομόπουλος, Τζερόμ, Αλεξίου, Νατσιόπουλος (77' Πλουμάτος), Μπουντόπουλος (69' Μακρής), Μάντζιος, Καλλέργης (90' Σιμάκος), Σαχσανίδης