Γ Εθνική

Super League 2: Πρώτη νίκη για τον Εργοτέλη

Την πρώτη του νίκη κατάφερε να πάρει ο Εργοτέλης στην 2η αγωνιστική της Super League 2.

Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν με 1-0 της Επισκοπής και κατάφεραν να πάρουν το πρώτο τρίποντο.

Τα πρώτα λεπτά στην αναμέτρηση ήταν αναγωριστικά χωρίς να συμβεί κάτι το αξιοσημείωτο. Στο 17ο λεπτό ο Εργοτέλης είχε την πρώτη καλή στιγμή με τον Βουτσά να κόβει  απ' τα αριστερά πολύ ωραία στον Μπουτσάκη ο οποίος δοκίμασε το σουτ απ' το ύψος της περιοχής στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.

Στο 34ο λεπτό η ομάδα του Εργοτέλη κερδίζει πέναλντι ύστερα από ανατροπή του Μπουτσάκη στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Kwateng στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Εργοτέλη πίεσε αρκετά σε όλο το γήπεδο διατηρώντας τον έλεγχο του παιχνιδιού ενώ διαρκώς προσπαθούσε  να δημιουργήσει προϋποθέσεις για να μπει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

Το σκόρ παρέμεινε το ίδιο με τον Εργοτέλη να παίρνει τους τρείς βαθμούς.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρι (Κοκκίνης 68'), Ποζατζίδης, Σαρρής, Κόλα (Mico 46'), Πέϊος, Βουτσάς, Μπουτσάκης (Conraad 60'), Μπουρσέλης, Farrag (Κωστανάσιος 46'), Kwateng (Ντουμάνης 78')

Επισκοπή (Γιάσμικο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Barbosa, Oliveira, Πολυχρόνης, Maciel, Νοικουράκης, Da silva, Pedrosa, Πέτρου (Σκόνδρας 64'), Καραγιάννης (Γεωργούσης 46')