Γ' Εθνική: Πρεμιέρα με "διπλό" του ΑΟΑΝ στο Γάζι

Οι Αγιονικολιώτες επικράτησαν με 0-1 του Αλμυρού, πάλεψαν μέχρι τέλους για την ισοπαλία οι γηπεδούχοι

O ΑΟΑΝ ήταν η πρώτη ομάδα που πήρε τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του 7ου Ομίλου επικράτησε με 0-1 του Αλμυρού στο Γάζι, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από την καθυστερημένη έναρξη λόγω προβλήματος με τις κάρτες υγείας των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα βασικά τους στελέχη να μείνουν εκτός 11άδας.

Αυτό σίγουρα επηρέασε τον Αλμυρό στο α’ ημίχρονο, όπου ο ΑΟΑΝ ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερος και επικράτησε με 0-1 χάρη σε γκολ του Μαυρή στο 35ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες στο α’ μέρος αλλά στην επανάληψη ο Αλμυρός ήταν εκείνος που κυριάρχησε και πάλεψε μέχρι το τέλος για το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς τελικά να τα καταφέρει…

ΑΛΜΥΡΟΣ (Δημήτρης Βολονάκης): Χανιωτάκης, Τουγλής, Κανδυλάκης, Ξενοκτιστάκης, Ντιονίσιο, Ενγκουέμ, Μπρέγκνα(73′ Χαϊντίνι), Γαρεφαλάκης, Αντωνίου(82′ Αρχοντάκης), Πιερτζιάκομι, Κουράκη

ΑΟΑΝ (Νίκος Σουργιάς): Μπένκο, Πιθαρούλης, Τσανάι, Δολαψάκης, Πλουσής, Πάγια, Μαυρής, Νοκάι(66′ Κίτος), Μηνάς(63′ Τζιλάι), Παπαδόπουλος(87′ Μακρόν), Μαρκάκης(87′ Κατσαρός)