Εντυπωσιακή εκκίνηση στα φιλικά ο Γιούχτας, 1-4 τον ΑΟΑΝ

Η ομάδα του Άγγελου Κασωτάκη είχε εξαιρετική παρουσία

Με δυναμικό τρόπο ξεκίνησε τα φιλικά προετοιμασίας ο Γιούχτας, που νίκησε 1-4 τον ΑΟΑΝ εκτός έδρας.

Ήταν το πρώτο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, με τους Αρχανιώτες να είναι σε καλό επίπεδο για την εποχή.

Ο νεοαποκτηθείς Γελαδάρης άνοιξε το σκορ για τους «πράσινους» μόλις στο 1ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Παπαδόπουλο στο 31’.

Ο Νύκταρης στο 34’ πέτυχε το 1-2, ενώ στις αρχές της επανάληψης (48’) ο Κατσικοκέρης πέτυχε το τρίτο γκολ.

Στο 70’ ο Μπέρκης διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

ΑΟΑΝ (Νίκος Σουργιάς): Μπένκο, Τσανάι, Δολαψάκης, Πιθαρούλης, Μαυρής, Παπαδόπουλος, Μαρκάκης, Φουκαράης, Πλουσής, Ανυφαντάκης, Τσόφλιος.

Χρησιμοποιήθηκαν ως αλλαγή οι: Λαθύρης, Πάγκαλος, Τομανίδης, Χατζιάι, Κούκτα, Μερκούρι.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Άγγελος Κασωτάκης): Κόλλιας, Στακάκης, Ραπτάκης, Τζανής, Παχάκης, Φραγκουλάκης, Πλουσής, Νύκταρης, Δωματάς, Γελαδάρης, Κατσικοκέρης.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Χρήστου, Γερακιός, Λογοθέτης, Μανουσάκης, Κοντογιάννης, Κόκκινος Γ., Κόκκινος Ν., Κασσωτάκης, Καπετανάκης, Ψαρράς.