Γ Εθνική

Γιούχτας-ΑΟΑΝ 2-2: Ένα ανύπαρκτο πέναλτι του στέρησε τη νίκη!

Η ομάδα των Αρχανών έδειχνε έτοιμη για το τρίποντο αλλά ο ΑΟΑΝ ισοφάρισε από πέναλτι που είδε μόνο ο διαιτητής…

Ο Γιούχτας δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη σε ένα ακόμη παιχνίδι στις Αρχάνες, μόνο πως αυτή τη φορά ευθύνεται ξεκάθαρα ο διαιτητής. Η ομάδα του Μηνά Πίτσου ήταν αποφασισμένη για τη νίκη σήμερα κόντρα στον ΑΟΑΝ όμως ο διαιτητής της στέρησε το τρίποντο με τελικό αποτέλεσμα το 2-2! Ο Γιούχτας είχε δοκάρι…με τη σέντρα με τον Σφυρογιαννάκη ενώ προηγήθηκε στο 16΄με γκολ του Κατσικοκέρη από ασίστ Σφυρογιαννάκη.

Ο ΑΟΑΝ ισορρόπησε στην συνέχεια και έχασε ευκαιρία με το τέλος του ημιχρόνου με τον Μεράι. Η ομάδα του Αγίου Νικολάου έφτασε στην ισοφάριση στο δεύτερο μέρος με τον Τζιλάι αλλά ο Γιούχτας βρήκε τον τρόπο να φτάσει σε δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Πλουσή. Όλα αυτά μέχρι το 83ο λεπτό όταν σε μια στημένη φάση-για την οποία όσες φορές κι αν δούμε την τηλεοπτική εικόνα δεν φαίνεται τίποτα-δόθηκε πέναλτι. Στις Αρχάνες…ακόμα φωνάζουν αλλά ο Παπαδόπουλος που ήταν ψύχραιμος από τα 11 βήματα διαμορφωσε το τελικό 2-2! Ο ΑΟΑΝ κατάφερε να κρατήσει το αήττητο μετά από τρεις αγωνιστικές, αντίθετα με τον Γιούχτα που δεν μπόρεσε στο δεύτερο του παιχνίδι στην έδρα του να πάρει τη νίκη. Αλλά όπως προαναφέραμε, αυτή τη φορά του τη στέρησε ο διαιτητής Γεωργόπουλος από τα Χανιά…

Γιούχτας: Χρήστου, Κασσωτάκης, Μαυροειδής, Τζανής, Ραπτάκης, Ψαρράς (72' Μπελαδάκης), Σφυρογιαννάκης, Μαυρομάτης, Πλουσής Δ., Πλουσής Β., Κατσικοκέρης (72' Τριανταφύλλου).

ΑΟΑΝ: Κουσιάδης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης (78' Μακρυδάκης), Τσανάι, Πυθαρούλης, Μαυρής (72' Τσάνγκας), Φουκαράκης, Μαρκάκης, Παπαδόπουλος,, Διάκος, Μεράι (61' Τζιλάι).