Λασίθι: Στον AOAN o πρώτος τίτλος της χρονιάς

Στο Super Cup Λασιθίου οι Αγιονικολιώτες νίκησαν 2-1 στην παράταση την ΑΕΝ

O πρώτος επίσημος αγώνας της σεζόν έγινε στην ΕΠΣ Λασιθίου, με τον ΑΟΑΝ να αντιμετωπίζει την ΑΕ Νεάπολης στον Άγιο Νικόλαο για το Super Cup και τους γηπεδούχους να κατακτούν στην εκπνοή της παράτασης τον πρώτο τίτλο της χρονιάς.

Ο ΑΟΑΝ προηγήθηκε στο 19’ με τον Σγουρό και στη συνέχεια δεν κατάφερε να βάλει δεύτερο γκολ παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, με την ΑΕΝ να ισοφαρίζει στο 49’ με τον Παράσχο.

Το ισόπαλο 1-1 ήταν το αποτέλεσμα της κανονικής διάρκειας με τον ΑΟΑΝ και τη Νεάπολη να οδηγούνται στην παράταση.

Στην εκπνοή των 120 λεπτών δόθηκε πέναλτι πάνω στον Διάκο σε ανατροπή από τον Ζανταλή εν μέσω διαμαρτυριών από την ΑΕΝ. Ο Τσανάι ευστόχησε στο πέναλτι και χάρισε την κούπα στην ομάδα του Νίκου Σουργιά.