Ηρόδοτος "3Χ3", λύτρωση ΠΟΑ στο 94', ισοπαλία στις Αρχάνες

Σπουδαίο "διπλό" με 0-2 στον Άγιο Νικόλαο πήρε ο Ηρόδοτος

Σπουδαίο "διπλό" με 0-2 στον Άγιο Νικόλαο πήρε ο Ηρόδοτος και έτσι με το απόλυτο νικών «3Χ3» συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον κρητικό όμιλο της Γ’ Εθνικής. Τα γκολ για την ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού σημείωσαν στο β’ ημίχρονο οι Αμαραντίδης και Βακράκος.

Ο ΠΟΑ λυτρώθηκε στο 94ο λεπτό απέναντι στον Πανακρωτηριακό με τον Νίκολι να σκοράρει μετά από δοκάρι του Καϊμακαμούδη και να χαρίζει την πρώτη φετινή νίκη στους «πράσινους».

Στο 1-1 έμειναν στις Αρχάνες Γιούχτας και Πόρος, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 63’ με τον Μεταξάκη και τον Μπαλντοβαλίεφ να ισοφαρίζει στο 84’.

Η Επισκοπή επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας στο τοπικό ντέρμπι του Ρεθυμνιακού με 0-1 στη Σοχώρα με γκολ που σημείωσε ο Πολυχρόνης.