Κυπελλούχος Ρεθύμνου η Επισκοπή

Στον τελικό που έγινε σήμερα στην Σοχώρα επικράτησε με 2-1 της ΑΕ Μυλοποτάμου

Μετά την 4η θέση στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, η Επισκοπή έστρεψε το βλέμμα της στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Ρεθύμνου και κατάφερε σήμερα να κατακτήσει την κούπα. Στον τελικό που έγινε στο γήπεδο της Σοχώρας, επικράτησε με 2-1 της ΑΕ Μυλοποτάμου και αναδείχτηκε Κυπελλούχος Ρεθύμνου.

Η Επισκοπή προηγήθηκε 2-0 στο α’ ημίχρονο, με τον Γιόρνταν να ανοίγει το σκορ στο 4ο λεπτό, ενώ από ασίστ του ίδιου, ο Βιέντ στο 32’ έβαλε το δεύτερο γκολ της ομάδας του. Στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου η Επισκοπή έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λαζαρίδη. Παρότι έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα και η ΑΕΜ πίεσε, μειώνοντας στο 79’ με τον Δελήμπαση, η Επισκοπή κατάφερε να επικρατήσει και να πάρει το Κύπελλο.