Επέστρεψε στις νίκες ο Εργοτέλης, 3-1 τον Αήττητο Σπάτων

Ακόμα και όταν έμεινε με δέκα...σκόραρε το συγκρότημα του Νίκκι Παπαβασιλείου...

Χαμόγελα νίκης για τον Εργοτέλη που επικράτησε 3-1 του Αήττητου Σπάτων στο Παγκρήτιο!

Ο ανεβασμένος Κουάτενγκ κέρδισε πέναλτι στο 23ο λεπτό και ο Εφορντ ανοιξε το σκορ! Το 2-0 το έκανε ο ίδιος ο Κουατέγκ στο 36΄.

Η ομάδα των Σπατων ξαναμπήκε στο ματς, με τον Σταματάκη στο 54' να κάνει το 2-1 με σουτ.

Σαν να μην έφτανε το 2-1 για τον Εργοτέλη, ήρθε αμέσως μετά και η αποβολή (με δεύτερη κίτρινη) του Μουζουλουξή.

Ωστόσο το γκολ του Ροβίθη στο 74΄έφερε το τελικό 3-1! Το μονο που άλλαξε ήταν ότι έμεινε με 10 και ο Αήττητος  στις καθυστερήσεις μετά από αποβολή του Κολλαρά.

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Οικονόμου, Μπουρσέλης, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (82’ Γροντής), Τσέλιος, Κατσούρρι (67’ Προβιδάκης), Ιατρουδης, Έφορντ, Κουατένγκ (73’ Ροβίθης).

Αήττητος Σπάτων (Πέτρος Δημητρίου): Κοκκαλάς, Αφράτης (46’ Πλανούκος), Κολλαράς, Μάγκας, Ηρακλής (78’ Αμπάρης), Σπυρόπουλος, Κασνέτση, Λάμπρου, Σταματάκης, Χατζηιωαννίδης, Ταμπάκης (89’

Nίκη ΑΟΧ/Κισσαμικού, ήττα Πλατανιά

Στα άλλα ματς της ημέρας για την 13η αγωνιστική της Football είχαμε ΑΟΧ/Κισσαμικός-Καραϊσκάκης 1-0, Παναχαϊκή-Πλατανιάς 1-0 και Απόλλων Λάρισας-Βόλος 1-1...