Πήρε την κρητική μονομαχία η Κ19 Ηροδότου

Tα γκολ οι Γκίνη και Αρχοντάκης στα τελευταία λεπτά

Τον ΑΟΧ/Κισσαμικό φιλοξένησε σήμερα στο γήπεδο της Ελιάς η Κ19 του Ηροδότου για το πρωτάθλημα Νέων της Football League και επικράτησε με σκορ 2-0.

Ο Ηρόδοτος είχε καλή παρουσία στην κρητική μονομαχία και τελικά έφυγε νικητής από το γήπεδο με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ενώ και οι Χανιώτες θα μπορούσαν να σκοράρουν, με τον τερματοφύλακα Πλευριτάκη να κρατάει απαραβίαστη την εστία του σε δύο περιπτώσεις.

Το 1-0 έγινε στο 85’ με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκίνη ενώ στις καθυστερήσεις μετά από κόρνερ του Γκίνη, ο Αρχοντάκης με κοντινή προβολή σφράγισε τη νίκη του Ηροδότου.

Ηρόδοτος (Λευτέρης Κορνάρος): Πλευριτάκης, Ρουσσάκης, Μουντράκης (46’ Γ. Κίσσας), Πλουμής, Λαγουδάκης, Αρχοντάκης, Θεοδωράκης, Κορνάρος, Μερκούρης (69’ Γιαπιντζάκης), Λαμπριανίδης (55’ Ντέτσικας), Γκίνη.

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Νίκος Καντεράκης): Τραχίλης, Ψαράκης, Νικολακάκης, Καραβοκύρης, Καμμένης, Κεχαγιάς (82’ Τζεμολάρι), Κουκούλης, Σκουλάς (62’ Ντόντα), Μπερντίος, Λουβιτάκης (75 Ματζοράκης), Γρηγορόπουλος.