Ο Εργοτέλης με μεγάλη ανατροπή κέρδισε 2-1 την Παναχαϊκή

Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου γύρισε το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο...

Ο Εργοτέλης πέτυχε μια μεγάλη νίκη σήμερα στο Παγκρήτιο. Μια νίκη που μπορεί να μην δίνει το γόητρο της επιτυχίας κόντρα στον Άρη για το Κύπελλο αλλά δίνει την αφορμή για μια νέα αρχή στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Ηρακλείου επικράτησε 2-1 της Παναχαϊκής με μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο...

Μόλις στο 2ο λεπτό ι Αργυρόπουλος εκτέλεσε το φάουλ και ο Ελευθεριάδης με κεφαλιά σημείωσε το 0-1. Ο Εργοτέλης έφτασε στην ισοφάριση στο 81’ όταν ο Κουατένγκ πέτυχε το 1-1 και στο 83’ ο Καπνίδης πέτυχε το γκολ της νίκης. Ο Εργοτέλης, μάλιστα, θα μπορούσε να σημειώσει και ένα τρίτο τέρμα με τον Έφορντ στο 87’ αλλά ακόμα και έτσι το τρίποντο ήρθε και μαζί θα έρθουν και χαρούμενα Χριστούγεννα...

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Κοζορώνης (69’ Κουατένγκ), Γιακούμπου, Οικονόμου (81’ Καπνίδης), Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης, Έφορντ, Κατσούρι (55’ Μπουτσάκης).

Παναχαϊκή: (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Πλέγας, Μουστακόπουλος, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Κυνηγόπουλος (70’ Μαυρίας), Μωραΐτης.