Φιλική ήττα (1-0) για τον Ηρόδοτο στην Έδεσσα

Την ήττα γνώρισε ο Ηρόδοτος σε φιλικό παιχνίδι που έγινε χθες στην Έδεσσα με σκορ 1-0 από τον τοπικό Εδεσσαϊκό.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού είχε τις καλές στιγμές της αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Το μοναδικό γκολ της φιλικής αναμέτρησης σημείωσε ο Παπαγεωργίου στο 20ο λεπτό...

* Εδεσσαϊκός-Α΄Ημίχρονο:

Σολειμεζόγλου, Γκαρακλίδης, Μωυσίδης, Προύντσης, Παπαγεωργίου, Ντόγος, Παπαδημητρίου, Αβραμίδης, Κιόρτσης, Καραγιάννης, Ταουσιάνης

Εδεσσαϊκός-Β΄Ημίχρονο: Βόλτσης, Πούπης, Τούφας, Καρακούτης, Μεταξάς,Τσουμάγκας, Χαραβατίδης, Σφετκος, Μαυρόπουλος, Πασσάλης, Τσιακαλος

Ηρόδοτος-Α΄Ημίχρονο:

Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Κασαπάκης, Αυγενικού, Σμυρλής, Μυλωνάς, Φραγκουλάκης, Κωνσταντινίδης

Ηρόδοτος-Β΄Ημίχρονο: Κουράκης, Προβυδάκης, Φραγκουλάκης, Κωνσταντινίδης, Μάκο, Αργκιλέσι, Κανδηλάκης, Μωραΐτης, Μπάμπης, Δαμιανάκης, Κοντογιάννης