Φινάλε με διπλό στην Καλλιθέα (0-3) και 4η θέση για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα της Football League o ΑΟΧ/Κισσαμικός, επικρατώντας 0-3 της Καλλιθέας στο «Ελ Πάσο» για την 34η και τελευταία αγωνιστική.

Έτσι, η χανιώτικη ομάδα τερμάτισε στην 4η θέση και είναι στην αναμονή για τυχόν αναδιάρθρωση, που θα φέρει νέα δεδομένα.

Σε ότι αφορά το σημερινό ματς, το συγκρότημα του Γιώργου Πετράκη ουσιαστικά καθάρισε την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Στο 24’ ο Παντελάκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ με τη συμπλήρωση των 45 λεπτών ο Χαλκιαδάκης σημείωσε το δεύτερο τέρμα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αρκετά, με τον Λεμονή να σκοράρει στο 84ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κουτογλίδης, Ντιακιτέ (54’ Ζυγκερίδης), Συριόπουλος, Παπαγγελής, Παυλής, Χοτζάλι, Μίγγος, Τουρούκης (74’ Βασιλείου), Κόττας (46’ Μήλιος), Ζεζάι, Γλυνός.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Αρναούτογλου, Παντελάκης, Τόλι, Ζιούλης, Σάλιακας (82’ Αποστολίδης), Σελινιωτάκης (70’ Καραγεώργης), Γκίνη, Λεμονής, Χαλκιαδάκης, Βρεττός (59’ Νικόλτσης).